Názor k článku

Nebezpečné Neratovice

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:jak pro koho....
Nemůžete srovnávat malé město blízko Prahy, díky níž zde není katastrofální nezaměstnanost, s velkým městem na okraji republiky. Vzhledem k velikosti zde máme dost problematických skupin obyvatel. Pokud je nedráždíte, pak vás nechají na pokoji. Ale zkuste jim něco vytknout, se zlou se potážete. Pak se stávají opravdu nebezpečnými. Několik jedinců různých barev pleti mi chodilo kouřit marjánu pod balkon. Po dobrém nepomáhalo, po zlém - to už bylo o hubu, jeden tmavoš po mě chtěl dokonce hodit pořádným kamenem. Nakonec jsem na ně vylila kýbl vody a od té doby dali pokoj, ale teď už máme výklenky zamřížované a umístěné kamery. To nesvědčí o nějaké extra bezpečnosti, proč bychom měli na každém rohu kamery, i v domě, kdyby zde bylo bezpečno? Nedávno jsme byla u Penny svědkem, jak skupina podobných obyvatel dráždila psa, který před obchodem projevoval úzkost z odloučení od pána. Byl viditelně rozrušený, žalostně vyl. Co myslíte, že udělali ti zmetci? Stoupli si před něj a vyli jako on. Jasně, věděli, že pes je přivázaný a má košík a nic jim nemůže udělat. Hrdinové. Pes byl čím dál víc rozrušenější, ti cizí lidé stáli příliš blízko a instinkt mu velel zaútočit, jenže byl přivázaný...Zvlášť jedna dívka vynikala v této zrůdné zábavě. Viditelně jí to dělalo radost. Nevydržela jsem a okřikla je, aby toho nechali, proč toho psa týrají. No a to bylo slovo do pranice. Okamžitě na mě začali ječet, co mi je do toho a podobné výlevy...vůbec se jim nelíbilo, že jsem si dovolila zasáhnout. Pak ale přišel z obchodu pán psa, odvázal ho, sundal mu košík a vyzval opodál sedící skupinu, ať teď zkusí s ním výt. A bylo po hrdinech. Ani jeden se neodvážil. Takže, dokud je necháte na pokoji a nemáte námitky proti jejich chování, je to dobré. Ale pokud si dovolíte něco namítat, je zle. Zvlášť jste-li žena a starší. Možná dvoumetrový chlap tyto problémy nemá.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz