Názor k článku

Když to napsala paní starostka, je to pravda

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:na fejsbůku
čili žvanírně pro mě pár jedinců nemá dobrého slova, ačkoliv jsem se vydala informovat zahrádkáře Na Výsluní, že většina jejich zahrádek mlže být kdykoliv zlikvidovaná, ať už kvůli silnici nebo krajinné plochy, pokud se pořizovatel ÚP rozhodne. Pokud nebude v ÚP celá plocha využita jako RZ, pak budou zahrádkáři žít v nejistotě, kdy jim město nařídí uvést pozemky do původního stavu, zbourat chatky, zasypat sklepy, to není žádná poplašná zpráva, to je jenom předpověď, co se může stát (aby mi zase někdo nevyhrožoval trestním oznámením, jak je tady zvykem).Totéž za Penny a Billou, pokud zahrádkáři nedosáhnou toho, že tam bude RZ a ne BI (individuální výstavba), mohou se klepat strachy, že přijdou o své zahrádky, ať si starostka vysvětluje co chce, jak chce. Žádná petice, ale jednotlivé připomínky, co nejvíc. "Ale to už tady bylo kolikrát, že se budou zahrádky rušit, tak nestrašte...". řekla mi jedna dáma. Ano bylo, a zase může být, tentokrát definitivně. Město bude potřebovat peníze nebo pozemky na stavbu pro své známé a kámoše a začne prodávat, kromě toho dnes je jiná situace. Města i vláda začíná pohlížet na zahrádkářské osady jako na důležité plochy zeleně v krajině, kde se aktivně vyžívají staří, mladí. A teď se milí fejsbukáři ptám: Proč mají mít podporu sportovci, kterým město na dotacích vyčlenilo půl milionu? Proč TJ Neratovice, zastoupená Ivanem Šenkýřem, které patří velmi lukrativní ubytovna na Kojetické a hala v ul. kpt. Jaroše, má pronajatý i majetek města - chatu a pozemek Studenov, dostala jako dotaci 2, 100 000.- Kč????(Rozpočet 2017). Já si myslím, že je to slušná částka. Jenom nechápu, proč jedna skupina lidí je městem podporovaná a dostává na svou činnost fůru peněz a jiná skupina je doslova pronásledovaná, nejenže nedostane nic, ale ještě jim chce město zlikvidovat zdroj jejich činnosti. No, není to tak? Je rozdíl, když se někdo prohání na jachtě a jiný se rýpe v zemi a pěstuje zeleninu? Oba mají radost ze své činnosti, ale jen jeden má podporu města, ačkoliv ten dotyčný s jachtou nijak město nezvelebuje, zatímco ten druhý ano.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz