Názor k článku

Pole nezorané

Odpovědět na

Jméno:Bob
Datum:
Titulek:Co nás čeká
Zvedavec: Je neděle odpoledne, půjdeš do sauny, řekl jsem si. Saunu máme v obchodním centru Zličín. Už při příjezdu jsem uvázl v pomalu se sunoucí koloně směřující na parkoviště. Projet bezpečnostní závorou a nechat se vyfotografovat, chvíli trvá. Podobná kolona se tvořila v protisměru z aut mířících ven. Tam to vázlo také u bezpečnostních závor, než Velký bratr v obchodním centru vyhledal značku vozu ve své databázi a vypočítal čas strávený v centru (to by tak hrálo, aby si lidi parkovali a šli jinam). A co teprve hledání volného místa. Jezdil jsem uličkami několik minut, než se mi poštěstilo být dostatečně blízko u místa, odkud někdo vyjížděl, takže jsem hned mohl zaujmout jeho místo. Co tam ti lidi dnes, 14 dnů po Vánocích, vlastně dělají? vrtalo mi hlavou. Přeci není možné, že zase nakupují. Copak toho předvánočního šílenství nebylo dosti? „Hlupáci“, tituloval jsem je v duchu. „To nevydržíte bez nakupování ani týden?“ Ale pak jsem si začal všímat, co davy vcházející tam a ven nosí v rukou. Kupodivu jen málokdo nesl nějaký zabalený předmět. Většina šla s prázdnou. A najednou mi to došlo. Oni sem ani nejdou moc nakupovat. Oni sem přicházejí z různých důvodů. A začal jsem počítat. Potřebuješ do čistírny? Dříve se šlo do čistírny. Dnes do obchodního centra. Na kosmetiku? Dříve do kosmetického salónu. Dnes do obchodního centra. Do banky? Za mých času do banky. Dnes do obchodního centra. Zacvičit si? Jedině v obchodním centru. Do sauny? Pamatuji si, jak jsem chodíval do sauny na Čapkárnu, bydlel jsem v Ostravě. Jelo se tam trolejbusem 105 a 103. Dnes do obchodního centra. Potřebuješ známku na dopis? Do obchodního centra. K zubaři? Do obchodního centra. K holiči? Do obchodního centra. Na pedikuru? Manikuru? Do obchodního centra. Do kina? V obchodním centru mají pět sálů. Koupit si papouška či rybku? Žádný Zverimex! Obchdoní centrum. S přáteli na bowling? Kam jinam, než do obchodního centra. Zkrátit kalhoty? Do obchodního centra. Vyměnit baterii v hodinkách? Do obchodního centra. Květiny? Do obchodního centra. Nechat si zkontrolovat zrak a pořídit brýle? Kdepak oční lékař a pak optik, vše v jednom v obchodním centru. Dovolená? Cestovní kanceláře v obchodním centru. Předpis na lék? Vyzvednout si jej můžeš v lékárně obchodního centra. Máš chuť na kávu? V okolí není jediná kavárnička. Ale pět jich je v obchodním centru.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz