Názor k článku

Nová, krásná Kojetická, ale...

Odpovědět na

Jméno:Martin Růžička
Datum:
Titulek:Nebydlím tam a už tam řadu let nechodím
Nebydlím tam a už tam řadu let ani nechodím, bydlela tam babička. Ale stavil jsem se tam, abych neviděl jen fotky ze správných úhlů :) Na to kdy se to konalo a kdo tam byl musí odpovědět místní. Ale protože psali i petici (pokud se nepletu 80 podpisů??), tak to asi řešili. Já opravdu řešení ulice s dubem nevidím. Je moc blízko. Pokud máte nákres jiného řešení, tak sem s ním. Teď jsem kopal poblíž "obyčejné třešně" a jen na hloubku rýče (50 cm až 2m od kmene) a těch kořenů co zařvalo a někde jsem prostě musel uhnout já. Argumenty pro znám. Popis co tam asi žije také. Uznáváte, že ten druhý kmen byl špatně uříznut a ošetřen, že je defektní? Jak jsem psal pokud se má řádně založit silnice, tak se musí kopat minimálně do hloubky 50 cm. Hutnit a hutnit. Navážet a hutnit. Pokud se to neudělá, tak se silnice bude propadat. A nemůžete kořeny lehce obsypat a nezhutnit :) Jak hluboko má ten dub kořeny a jak daleko od kmene zasahují ... mám pravdu v tom, že kopírují zhruba korunu stromu? Neříkám, že mají stromy padat díky výstavbě, ale někde to jinak nejde. Pokud jsou blízko silnic a kořeny zasahují do tělesa, tak asi ano. Pokud máte jiné řešení, tak si ho rád přečtu. Pokud by se silnice posunula od dubu, tak kolik to vezme borovic na druhé straně? Řešení se dají hledat, ale asi ne když je hotová smlouva a daný balík peněz. U přístaviště a vzpomínaného setkání v r 2012 uběhlo několik let, kdy se nic viditelně nedělo až do územního rozhodnutí. Náznaky v podobě větičky "že se chystá" se v LN dají zpětně nalézt, ale chystala se cyklostezka a stále není ... takže kdo by podobné větičky bral vážně, když město nepozvalo ani dotčené majitele k jednání. A nepozvalo by je asi ani v ulici U Strouhy, kdyby se to nedozvěděli a nedali se dohromady - to by museli popsat oni (autoři petice, obyvatelé). Každého zdravého stromu je škoda, ale někdy to prostě jinak nejde. Památné stromy jsou chráněné státem... Nemyslím si, že lidé v ulici nemají rádi zeleň, ale chtěli by se důstojně dostat domů i za deště.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz