zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:
Titulek:také jsem cvičila....
Tak já jsem cvičila v roce 1960 (spartakiády byly v pětiletém cyklu) jako dorostenka skladbu s bílou obručí "Radostné mládí" jako šestnáctiletá přímo pod vedením autorky paní Blaženy Petrové v Olomouci. Byly jsme vlastně ukázková skupina, jak měla skladba vypadat. Všechny jsme samozřejmě byly dobrovolnice. Jely jsme do Prahy, moc jsme se těšily a ani nám nevadilo, že nás vezli v noci prasečákách a lilo. My jsme z toho měly spíš obrovský zážitek. V České Třebové jsme zastavili na čurání, a protože celý vlak holek se navalil na dámské WC, využily jsme pánský záchod (to byl předvoj genderu, prostě jsme se prohlásily za muže) , zalezly v houfu do kabinky, aby z nás nějaký mužský nedostal infarkt. Ovšem jaká to byla sranda, když si tam nějaký mužský při čurání do mušle zpíval Internacionálu. Kdo neví co to je: je to mezinárodní hymna dělnického hnutí. Měly jsme co dělat, abychom se nerozesmály. Dodnes na to pamatuji. A ta krása, když jsme cvičily na ploše jako součást desetitisíců děvčat!!! Ten pocit zodpovědnosti!! Co by na to asi řekly dnešní cimprlindy! Asi by tomu nevěřily. Hlavně by se vzbouřily proti tzv. teroru....

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz