zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:podklady pro zastupitelstvo
Jak si jistě pamatujete, dva měsíce jsem žádala o podklady v papírové podobě, protože můj zrak stářím slábne a zírat několik hodin do monitoru nebo tabletu bez odpočinku očí nelze. Nakonec mi zastupitelstvo schválilo výjimku z jednacího řádu zastupitelstva, v němž je direktivně stanoveno (bez předchozího jednání se zastupiteli), že zastupitelé dostávají podklady v elektronické podobě, i kdyby byli slepí. Jiná varianta v jednacím řádu není uvedena. Bez ohledu na vážnou epidemiologickou situaci svolal starosta Kroužecký zasedání zastupitelstva na 21.10.2020 a jako v minulých měsících jsem dostala od sekretářky starosty informaci, že mám své papírové podklady na úřadě a mám si je vyzvednout. Požádala jsme ji o LASKAVOST, zda by mi mohly být hozeny do schránky, abych se nemusela pohybovat po úřadu (kdysi rozvážela papírové podklady městská policie a paní z podatelny bydlí kousek ode mne. Při jarním nouzovém stavu jsme byla velmi razantně upozorněna paní Lencovou, vedoucí kanceláře tajemníka úřadu, že nemám na úřadě co dělat když je nouzový stav a mám sedět doma.) Na to jsem dostala odpověď od tajemníka městského úřadu Petra Svobody, mého bývalého žáka. Je natolik absurdní, že ji stojí za to zveřejnit: Od: Svoboda Petr <Petr.Svoboda@neratovice.c z> Komu: 'spevackova@seznam.cz' <spevackova@seznam.cz> Datum: 16. 10. 2020 9:52:00 Předmět: RE: Tištěné podklady ZM 21. 10. 2020 Paní Spěváčková. Kolegyně, paní Feistová, mi přeposlala Váš poslední mail a tak odpovídám. A celou situaci shrnu: 1. Materiály jste mohla mít (a stále ještě máte) dostupné z pohodlí svého domova – elektronicky (jako všichni ostatní zastupitelé), včetně zapůjčení HW od města, na který Vám mohou být (jsou) ukládány. 2. Vyvzdorovala jste si jejich předávání v listinné podobě, ačkoli to zatěžuje úřad i životní prostředí, které tak vášnivě hájíte. 3. K úřadu a jeho pracovníkům se v drtivé většině případů chováte nepřátelsky a zle. 4. Práci úřadu v mnoha případech a zcela zbytečně komplikujete v již tak komplikované době – jsem schopen kdykoli dokladovat. 5. Nevím, v čem je Vaše zdraví důležitější, než zdraví kohokoli z úřadu, kdo ponese materiály k Vám a bude riskovat nákazu např. u Vaší poštovní schránky, naprosto stejným způsobem, kterým budete riskovat Vy, když si dojdete na úřad a obálku s materiály si během 30 vteřin vyzvednete v podatelně 3 metry od vchodu do budovy. Nebo snad jsou si někteří lidé stále rovnější ?????.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz