zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:covid19 v Neratovicích - vysvětlení
Pan Drága z krizového štábu dostává počty nemocných (jsou to zřejmě nakažení), počet uzdravených a celkový počet evidovaných v Neratovicích a obcích patřících k pověřené obci Neratovice. Tedy Neratovice a okolí. K 12.10.2020 je v samotné obci Neratovice nemocných 95.(Tato čísla pravidelně zveřejňuji na nerátkách.) V kolonce Koronavirus v obcích je informace o počtu nakažených Covidem 19 v Neratovicích a OKOLÍ, což je 13.10.2020 150 nakažených (z toho 10 65+ a 3 75+) a 3 hospitalizovaní. Přidružené obce by měly dostávat z Neratovic zprávu o počtu nakažených. Ano, je to poněkud komplikované a pro mnohé nepochopitelné, ale tak to hygiena provozuje. Buďme rádi, že dostáváme tyto informace. Nevím, jestli by je Neratovice zveřejňovaly, přimlouvala jsem se u starosty (předsedy krizového štábu), aby údaje o nakažených ve městě zveřejňovali. Tvrdí, že by je zveřejňovali i bez mé intervence, ale já tomu nevěřím, víte, jak se radnice cuká zveřejňovat cokoli, co není přímo uvedeno v zákoně, přesto, že samospráva může činit vše, co není zakázané. Vojtěch zakázal (jakým právem?) zveřejňovat údaje z hygieny, ale pan Prymula rozhodl, že se bude vše zveřejňovat, díky bohu za něj. Divím se lidem, co na něj házejí špínu; jenže to je tradiční projev lidí závistivých, omezených a neschopných, kteří se nemohou smířit s tím, že existují lidé vzdělaní a moudří, kterým nesahají ani po kotníky. Se stejnou nenávistí a záští se musel potýkat geniální chemik (ano, byl chemik, ne lékař ani mikrobiolog) Ludvík Pasteur, málem ho uštvali k smrti. Vzpomeňme si na Karla Čapka, co s ním prováděli jeho nepřátelé. Údaje o počtu nemocných ve městě jsou zveřejňovány pouze na facebooku a webu města. Upozorňovala jsme pana starostu, že jedna skupina obyvatel mnohdy nemá počítač, neumí s ním a někdy na něj nevidí, a proto je vlastně vyloučena z přístupu k informacím, a tudíž by pomohlo zřídit speciální informační desku na místě, kde chodí hodně starších lidí, třeba na náměstí, s důležitými dobře čitelnými informacemi, jako je krizová linka a pod. Bylo mi řečeno, že nikdo za ním nechodí s nějakými stížnostmi. Jenže on si neuvědomuje, že tady lidé rezignovali a hlavně, nechtějí obtěžovat vrchnost. Vždy, když máme slabé starosty, je nějaký průšvih. Za Moravy 2020 přišly povodně, za Kroužeckého koronavirus a možná i ty povodně budou. ještě k tomu zastupitelstvu. Napsala jsem všem zastupitelům, že považuji přítomnost tolika lidí /21 zastupitelů + 20 úředníků a možná i nějací občané přijdou

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz