zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:odpověď
Datum:
Titulek:Odpověď
Jméno: Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz> Datum: 03.08. 21:43 Titulek: naštěstí zapršelo... odpovědět Město a FCC mají štěstí, že napršelo. (Ale to neznamená, že ještě nebudou vedra a sucho).Posekané plochy už začínaly připomínat žlutohnědou savanu nebo pampu, račte si vybrat. Byla jsem opět na odboru životního prostředí a snažila jsem se vysvětlit paní Jelínkové, že sekání musí respektovat klimatické podmínky, čili zastavit sekání až při 30 °C, jak je uvedeno v pasportizaci Doc. Jebavého, je nesmysl. Při této teplotě se z řezných ran při sekání začne odpařovat voda a rostliny vadnou a uschnou. Stačí 25-26 st., aby se přestalo sekat. Pokud už nejsou plochy suché. Je nutné, aby paní Jelínková kontrolovala na plochách určených k sekání druh porostu. Jako např. u trojky školy vykvetly desítky bodláků, na nichž hodovali čmeláci, kteří dávají těmto květům přednost kvůli množství nektaru. Přesto byly posekány. Mělo by platit pravidlo, že pokud je na nějaké zelené ploše důležitý porost pro hmyz, jeho potravu či vývoj, měl by být ponechán, s tím ovšem pan Jebavý nepočítá. Paní Jelínková mi velmi autoritativně sdělila, že bude důsledně postupovat podle dokumentu "Údržba travnatých ploch" pana Doc. ing. Jebavého. To jest celé sídliště sekat 6x jako pobytové plochy bez ohledu na trendy přírodě blízké údržby travnato-bylinných ploch. Nutně potřebujeme výbor pro životní prostředí jako kontrolní orgán samosprávy v oblastí životního prostředí. přidat názor

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz