zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Průběh zasedání zastupitelstva dne 24.6.
Neprošel mi návrh na zvedání ruky současně s hlasováním, aby se předešlo omylům, jaký se mi stal na minulém desetiminutovém zasedání. Jak už jsem napsala, prošel mi návrh na zařazení bodu zřízení výboru s usnesením: "Zastupitelstvo města zřizuje výbor pro životní prostředí a klimatické změny a pověřuje zastupitelku Mgr. Annu Spěváčkovou doplněním dalších šesti členů výboru." Tedy ne že jsem se jmenovala předsedkyní, jak si vymýšlela paní Mrzílková. Následovala přestávka. Po ní jsem vznesla námitky proti zápisu, kde se zase opakují stejné prohřešky. Na př.: Občan (pan Mareš) hovořil k přístavišti, Občan (pan Novotný) se vyjádřil k poliklinice a navyšování částek, Mgr. Spěváčková technická, Mgr. Prošková hovořila k projednávání ÚP atd. Takový zápis je k ničemu, nevypovídá o průběhu jednání zastupitelstva. Opět jsme se dozvěděli, že je na úřadě uloženo audio a jsou na webu videopřenosy ze zasedání. Jenže stále jen tři, další nenávratně mizí. Neexistuje jejich archiv. Koalice Mrzílkové a samozřejmě i ODS už skoro deset let razí zásadu: utahovat, utajovat, utajovat...Moje námitky nebyly schváleny, opozice měla jen deset hlasů, na schválení to nestačilo. Koalici chyběl jeden hlas (zpočátku bez Landové dva), celé zasedání chyběl Jinoch za ODS. V debatách se přeskakovalo z tématu na jiné téma, hodně se propírala poliklinika, ale není zcela jistě zájem změnit celkovou koncepci budovy. Architekt Rujbr údajně obchází jednotlivé lékaře a řeší s nimi jejich požadavky. "Rozděl a panuj", říkali jezuité. Je rozbitá jednota lékařů a nic se nebude měnit. Maximálně velikost prkénka na záchodě. Občan Š. zdůraznil, že se potlačuje práce zahrádkářů a měl pravdu. Řekl, že zahrádkáři udělali množství práce pro město. Apeloval na koalici, že chtějí to, co občané nechtějí.Ptal se: " Proč nejdete občanům naproti? Kam to vede? Vy tady soutěžíte!!! Vy potřebujete vnitřní přestavbu tohoto útvaru!" Nikdo mu neodpověděl. Ano, měla by být odvolána celá rada města, ale opozice má jen 10 hlasů a to na odvolání nestačí. Koalice se zase semkla a stojí při sobě.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz