zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Martin Růžička
Datum:
Titulek:Tak prezentace skončila
(moje postřehy, radši jsem měl zůstat doma s dětmi a nebyl bych naštvaný - ani nevím zda bude záznam, rád bych se podíval na jedno vystoupení Mrzílkové) Tak prezentace skončila a já si připomněl setkání se ŘVC k přístavišti v akademii v Lobkovicích - nic se nezměnilo, jen starosta. ŘVC tenkrát netušila, že jsou občané proti a dnes architekt netušil, že jsou nějaké problémy. A může za to občan, že se nezajímá a nechodí se dívat jaká nová je dokumentace k projektu (starosta). Znechucení doktoři rezignovali na nějaké schůzky, protože se stejně na nich nic neřešilo. Lenc obvolal jednu pediatričku (v důchodovém věku) a kupodivu neměla už zájem něco řešit. NEměla sílu. Paní doktorka Marešová vysvětlila problém s čekárnami na chodbě (nic jiného to není, ale vzletný název to má sdílená čekárna) v době nějaké větší epidemie chřipky a sdílení chodby s pacienty z plicního. 80 lidí (její odhad) na jedné chodbě s výhledem do atria. Pediatři budou ve třetím patře! Čekárna je také jedna chodba a je jedno zda tam budou kojenci na očkování nebo pacienti s chřipkou. 5 židlí na ordinaci! Pan architek po grilovačce, kterou si asi ani nezasloužil navrhl doktorům pátky na osobní setkání. Ale z odpovědi pro pana Proška se dalo usoudit, že projekt je už vlastně ve fázi pro stavební povolení. Hygiena kupodivu prý neměla námitek na společné čekárny - to se divím po téhle vřavě ohledně covid-19. Ještě jedna námitka tam zazněla od lékařů: poliklinika je obsazena lékaři n avlastní triko = musí splňovat různé parametry pro čekárny a ordinace. Jsou to samostatné jednotky, ale šatnu budou mít dole centrální. tak mne ještě napadá: nikde se neřešil úklid těch společných prostor, toalet. Kdo ho bude zajišťovat? Závěrem: budova je to na pohled pěkná, ale vnitřní prostory jsou na (jak to slušně říct?)... Nějak se zapoměnlo, že to má být poliklinika a má sloužit lidem a ne jako pomník starosty a místostarostky. Pacient na oční bude sedět vedle chrchlajícího maroda, to by bylo, aby si něco nepřinesl. Maminky s kočárky budou muset do třetího patra, ale kavárna bude dole. Lidé a i lékaři řekli, že si raději počkají na funkční budovu (i dražší), ale tak nějak je to asi mimo. Pan architek se nebyl na Kojetické vůbec podívat a prostě si to střihnul podle norem s atriem. PS: vytáhl se původní zadávací dokument (2018), kde byla i rehabilitace, ale nikdo o ní pak najednou nevěděl a vyhrála studie, která s ní nepočítala a až dodatečně ji zapracovávali ???

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz