zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Klapka
Datum:
Titulek:s tím souhlasím
Argumentovat "promořováním" je vrchol idiocie. Když přijde chřipková epidemie, taky se přece nesnažíme, aby to chytli všichni a "promořili se". Každá podobná infekce znamená dočasnou neschopnost zaměstnance, náklady na léčení, riziko vážných komplikací při jiných zdravotních problémech atd. I v případě chřipkové epidemie rouška jako absolutně nejlevnější možné protiopatření přinese efekt omezení kapénkové infekce. Jsem-li nakažený a nebo existuje zvýšená míra rizika, že bych mohl být přenašečem, je to elementární projev mé slušnosti a ohleduplnosti vůči těm, se kterými se setkávám. Je v mé moci, abych se styku s druhými lidmi vyhnul a omezil tak na nutné minimum dobu, kdy tu roušku mám na puse. Ale nezabije mě to a tu trochu ohleduplnosti si mé okolí zaslouží - a je jedno, jestli je to chřipka nebo koronavirus. Když k sobě dokážeme být navzájem slušní, nemusí být ani plné nemocnice ani prázdné výrobní haly. Když se budeme chovat jako hovádka a prskat svoje chrchle na druhé, dostaneme co si zasloužíme.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz