zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Rozhovor pana Prymuly na iDnes
Otázka: Kdy sundáme roušky aspoň venku? Uvidíme, jak se bude epidemie vyvíjet, počítáme s datem 15. června. Ale určitě ne 17. května. Otázka: Proč zrovna 15. června? My opravdu masivně rozvolňujeme. Do konce května budou rozvolněná téměř veškerá opatření kromě masových akcí. A já bych pak chtěl vidět průběh těch čtrnácti dnů, co to udělá. Pokud dopad na společnost bude rozumný a nikterak dramatický, tak můžeme bez bázně a hany roušky minimálně ve venkovním prostředí sundat... Otázka: V celé krizi hrály takovou velmi zvláštní úlohu dvě organizace: Evropská unie a Mezinárodní zdravotnická organizace. EU vypadala naprosto neakčně až parodicky, především při zavírání hranic, WHO se zase mimo jiné zaskvěla akcí, kdy řekla, že roušky nefungují, a pak zase, že fungují. Jak jste z pozice hlavního českého epidemiologa vnímal tyto dvě instituce? Já jsem obecně poměrně zklamán. Myslím, že role těchto dvou institucí by měla být v tom, že se udělá nějaký plán. Že udělají doporučení. Že ty organizace budou řídit Evropu, v případě WHO svět. Ony se ale v některých chvílích vyloženě vezly. Každá země dělala něco na koleně, opisovaly od sebe, aplikovaly své nápady. Nikdo ale nestanovil žádná obecná pravidla. Zejména Evropská unie si hraje na jakousi téměř federaci, jeden konglomerát zemí. Přitom neměla žádný plán! Celé to vznikalo poněkud divně, EU to především nezvládla s tím zavíráním hranic. O rouškách a WHO nemluvě.... https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/rozhovor-roman-pr ymula-koronavirus-v-cesku- druha-vlna-rousky-uvolnova ni-opatreni-kritika-eu-a-w ho.A200511_092232_domaci_b lj Mezery smažte.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz