zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:žádost o informace podle zákona č. 106
Po dlouhém hledání jsme našla e-mailovou adresu na neratovickou nemocnici. Poslala jsem elektronicky tuto žádost o informaci dne 31.3.2020 (vlastně dvě, poslední 6. otázka mě napadla o něco později.) Adresa: komunikace@mediterra.cz Žádost o informaci podle zákona č. 106/ 1999 Sb. Proč obyvatelé Neratovic nedostali vyčerpávající informace a byli odbyti zkreslenými a neúplnými zprávami? Je to přece naše neratovická nemocnice a obyvatelé města by měli znát pravdu. 1. Kolik pacientů se dostalo do styku s infikovanou ženou? 2. Kolik lékařů se dostalo do styku s infikovanou ženou? 3. Dostali se do styku s infikovanou ženou jiní zaměstnanci nemocnice? (uklízečky, pomocný personál atd.) Kolik? 4. Bylo provedeno testování, kolik osob? 5. Kolik testovaných osob bylo pozitivních? 6. Kolik ostatního zdravotnického personálu (sestry a j.) se dostalo do kontaktu s infikovanou pacientkou? Oba dva emaily byly odeslané 31. 3. 2020. Dnes 1. dubna 2020 jsem obdržela odpověď: RE: Doplnění žádosti o informaci podle zákona č. 106/ 1999 Sb. Vážená paní Spěváčková, Danou záležitost jsme komunikovali s městem Neratovice a vydali jsme tiskovou zprávu. Jak jistě pochopíte, všichni zdravotníci, provozovatelé zdravotních zařízení a celá naše společnost se teď zabývají obrovskou výzvou a všechny naše kroky provádíme v plné spolupráci s KHS. Na nás jakožto soukromý subjekt se povinnost poskytovat informace dle zákona 106/1999 Sb. nevztahuje. Tento zákon ukládá povinnost poskytovat informace státním orgánům, územním samosprávním celkům a veřejným institucím. S pozdravem, PhDr. Petra Plutnarová, Tisková mluvčí Na tento e-mail jsem odpověděla: Vážená paní, je škoda, že utajujete tak důležité informace. Občané Neratovic to určitě neuspokojí. Jistě to vaší nemocnici nepřidá na oblibě. Ale nemusíte, tak nemusíte. Jenom mi nejde do hlavy, jak je možné, že pan novinář Jakub Šťástka věděl více podrobností o pobytu infikované pacientky než město, kterému městská nemocnice patří. Děkuji za odpověď. S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz