zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Michal
Datum:
Titulek:to je gól !!!! Facebook pro staré lidi !
Na facebooku města je zveřejněn rozhovor z 20.3.2020 se starostou města Romanem Kroužeckým. “Zdržovat komunikaci se nám nevyplatilo, lepší je být aktivní,” varuje starosta Neratovic Ve čtvrtek 12. března svolal starosta Neratovic Roman Kroužecký bezpečností radu obce. Vývoj událostí byl podle něj tak rychlý, že na jednání rovnou navázal krizový štáb. Na schůzce asi tří desítek lidí od hygieničky zazněla i informace o tom, že v Neratovicích jsou podle všeho první dva lidé s koronavirem. Nebyla to ale ještě stoprocentně potvrzená informace. Vznikl tím ovšem zárodek komunikační krize, která může být pěkným příkladem pro ostatní, co mohou podobné informace způsobit. V rozhovoru o své nedávné zkušenosti říká víc Roman Kroužecký, starosta Neratovic. Co se po setkání stalo? Unikla neoficiální informace o dvou případech koronaviru u nás a lidé ji začali hodně řešit. Museli jsem si nejdříve ověřit, že to tak opravdu je. Já jsem poté informaci nejdříve potvrdil v diskuzích na internetu, ale lidé nás kritizovali za špatnou komunikaci a chtěli vědět více, dokonce i to, o koho přesně se jedná. Nebyla to vůbec příjemná diskuze, pak jsem ale udělal krok, který ji výrazně zlepšil. Co to bylo? Místo reagování v diskuzích jsem zveřejnil oficiální post na Facebooku, v němž jsem informoval o tom, že už máme potvrzeno, že v Neratovicích jsou dva výskyty koronaviru. Toto faktické tvrzení jsem v dalším postu rozvedl o své stanovisko. Požádal jsem lidi, aby neřešili, kdo konkrétně se nakazil a že jsme to oznámili pozdě. Přiznal jsem, že i my ve vedení města se potýkáme se situací, kterou nikdo z nás nezažil. Lidé na toto vyjádření reagovali výrazně lépe. To potvrdilo, že je určitě dobré být v komunikaci aktivní a když máte potvrzené důležité informace, je správné je oficiálně šířit dál co nejdříve. Jaký komunikační kanál se vám v současné situaci nejvíce osvědčuje? V posledních dnech, kdy jsou lidé hlavně na internetu, dáváme všechny informace na web města www.neratovice.cz a pak je hned zveřejňujeme na našich Facebookových stránkách, kde nás aktuálně sleduje přes 3 400 lidí. Já k tomu navíc komunikuji i na stránce Roman Kroužecký starosta. Vyplácí se nám být aktivní a odpovídat na relevantní dotazy. Jsme v neustálém střehu, kromě občanů jsme také ve spojení se všemi záchrannými složkami. Veškerá naše rozhodnutí konzultujeme a snažíme se hledat ta nejlepší řešení. A uvědomujeme si, že správná komunikace je nyní klíčová. )"

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz