zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Místo Ústí dosaďte Neratovice
Náhodou jsme objevila skvělého písničkáře a harmonikáře Petra Luftnera z Ústí nad Labem s písničkou "Ty jsi to Ústí"....a udělejte doporučení z nadpisu: Text: Á nevadí mi, že tě zničili, protože já tě stejně miluju, tvojí krásu prachem zadusili, ale já si tě dle sebe maluju. Jenomže vadí mi, že tě ničej dál a tak rád bysem tomu záraz dal, krásu tu srovnávaj se zemí a jenom krychle stavěj, zdá se mi. Jó Ústí, ty jsi to Ústí nad Labem, přijdem a zhasnem a trošičku si nakradem, z tohohle města na severu Čech, místama až zastaví se dech. Jó Ústí, ty jsi to Ústí nad Labem, kde velí chamtivost a s blbostí jsou základem, demolice nenesoucí žádnou ztrátu, bylo by odstřelení magistrátu. Protože do hrudi tam každém novej tluče se, jaký změny nám asi přinese, pak tichý čekání a zjevný nicnedělání, nakonec stejnym parazitem stane se. S velikou vidinou, proměněnou pak na jinou, mít hlavně pro sebe, stane se stejnou zplodinou, je to furt dokola, kdo tu má peníze má moc a zbylejm Ústečákům přeje dobrou noc. Jó Ústí, ty jsi to Ústí nad Labem, přijdem a zhasnem a trošičku si nakradem, z tohohle města na severu Čech, místama až zastaví se dech. Jó Ústí, ty jsi to Ústí nad Labem, kde velí chamtivost a s blbostí jsou základem, demolice nenesoucí žádnou ztrátu, bylo by odstřelení magistrátu. Ani mi nevadí ten smog a výpary z chemičky, spíš divný fontány, kýče a drahý lavičky, co seděj v městskym parku, napevno přibitý k zemi, pro jistotu, aby nebyly odcizeny. Jen ať je vezmou a odnesou je sakra daleko, s nima ty kravaťáky, jejich fára a všecko shnilý to, co si tu nepřejem, co degraduje městu tvář, aspoň tak z procenta mu zase vrátit jeho zašlou zář. A než opět vyrostou nový, pak prázdný hotely a další městský prachy zmiznou někde v prdeli, abyste viděli, jak moudrý jste velice, nasedněte na sedmapadinu a navštivte Předlice. Jenže na to odvahu vy pobrat nedovedete, aby bylo jasno, jak tu skutečně vládnete, tendry a zakázky našly si zvláštní okliku, nikdo nic neřeší, nikdo nic nemá na triku. Jó Ústí, ty jsi to Ústí nad Labem, přijdem a zhasnem a trošičku si nakradem, z tohohle města na severu Čech, místama až zastaví se dech. Jó Ústí, ty jsi to Ústí nad Labem, kde velí chamtivost a s blbostí jsou základem, demolice nenesoucí žádnou ztrátu, bylo by odstřelení magistrátu. Opravy spravenýho, rekonstrukce novýho, výstavby architektonicky nezákonnýho, rušení funkčního, bourání historickýho, prodeje tradičního, neřešení nutnýho.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz