zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:lucie
Datum:
Titulek: "Pro nevzdělané seniory "- Vl.Špidlová
Dozvěděla jsem se, že jsem lůza Nevzdělaná. Neinformovaná a zaostalá. Kvůli své neiformovanosti, zaostalosti a nedostatečnosti jsem i xenofob, rasista, a vůbec všeobecně zaprděnej čecháček, ba dokonce přímo snad i nácek. Proč … no protože takřka celý život žiju na vesnici, jsem senior … i když pravda, namlouvám si, že duch je mladý, jenom to tělo chátrá, vzdělání jenom střední a ještě k tomu díky datu mého narození za socíku, kdy se teda ve škole děti učily pravopis a násobilku, ale byly zcela nepolíbeny genderem, multikulti, klimatickými změnami a – ó hrůzo – myslely si, že máma je máma a táta táta a rodinu že tvoří chlap, ženská a děti. Divná doba, že jo… Ovšem dnešní pokrokové celebrity mi to na Václaváku, Letné a i v mainstreemových sdělovacích prostředcích natřely bez obalu. Taková Aňa Geislerová, Bára Basiková, úžasný a nenapodobitelný Pavel Novotný, geniální režisérka Olga Sommerová, nedostižný bard Zigy Horváth, ikona herectví Mádl a další a další si nebrali servítky. Starci – nikoliv na chmel, ale na školení. Je nutno vás vzdělat, osvítit, nacpat do těch vašich dutých a starých hloupých lebek moderní, pokrokové a jedině správné názory. Víte vy vůbec, geronti, jak ohrožujete tu naši vymodlenou, neposkvrněnou a jedině správnou demokracii toho jediného správného názoru a patentované naší pravdy? Takže školení – úžasní a nedostižní, charakterově neposkvrnění a poslední mladí a pokrokoví umělci v čele se Zdenkem Svěrákem se rozjedou po vlastech českých, krajích moravských a slezských a začnou poučovat ten nevzdělaný prostý lid. Už se na to těším. Na hlášení obecního rozhlasu, ve kterém proslavený herec a režisér Jan Hrušínský mladší, držitel několika cen – například cen vstupného, občerstvení a dotací do svého divadla, svým sametovým a vemlouvavým hlasem pozve nás, místní venkovské seniory do obecní sokolovny na osvětovou akci ve jménu demokracie. /Demokracie, vy tupci je myslet si to, co si myslíme my, chápete?/ Řvete o rozdělování národa Zemanem a Babišem…sorry jako, ale zatím jsem nikde, na žádném médiu, dokonce ani v Respektu, nenašla, že by Zeman či Babiš označili větší část národa za tupce, nevzdělance a lůzu, kterou je nutno zbavit volebního práva. To je jen a jen pouze vaše parketa, vás, takzvané pražské kavárny a Miliónu chvilek pro demokraturu. Vy nálepkujete lidi, vy lidmi pohrdáte – a vy jim to nevybíravě dáváte najevo. A to jste fakt tak hloupí,že ti kterými pohrdáte a dehonestujete, se k vám přidají?

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz