zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Milion chlívek...demonstrace
Hned by vám jednu vrazil, abyste z těch výšin si stoupnul zase na zem!“ říká rázně Ivan Vyskočil. „Mám za sebou skoro 70 filmů a TV inscenací. Bavil jsem lidi na divadle, jsem jeden z hrstky, co odmítli podepsat Antichartu, snažil jsem se žít vždy poctivě a snad dobře vychoval a staral se o své tři děti i ty dvě další, co mi přivedla má ex. A nakonec se na sklonku života dozvím, že jsem hovado, toaletní papír, lůza a hňup! Díky, kolegáčkové! Navíc podle Nory Fridrichové se mám vystěhovat,“ říká rozčileně Ivan Vyskočil. A prozrazuje, co ho v souvislosti s vyjádřením umělců také doslova nadzdvihlo ze židle. „Jiří Mádl se nechal v Budějovicích slyšet, že Andrej Babiš a Miloš Zeman využívají těch hloupějších občanů pro svoji volbu. Jiří Mádl dostal od ministerstva financí, tedy potažmo od Andreje Babiše, sedm a půl milionu dotaci na svůj film, a pak snad ještě další velkou částku. Tedy dostal státní peníze. Tudíž peníze nás všech,“ říká Ivan Vyskočil a Jiřímu Mádlovi vzkazuje: „Jelikož nás, co volíme Babiše a Zemana je většina, pracoval jste většinou za peníze té lůzy, těch hovad a toaletních papírů! Za peníze těch, kterými tak pohrdáte. A to vám nevadilo?? Styďte se, pane Mádle!!“ nebere si Vyskočil servítky. Na závěr pak rázně dodává. „A ještě něco se mi dere na jazyk. Máte-li psa, kterého krmíte a on vás za každé krmení kousne, nedá se dělat nic jiného, než se po čase takového psa zbavit!“ Sotva odtržený od mateřského prsu, vyzývá premiéra k měření sil na obrazovce? Ivana Vyskočila zaujala i „hlavní postava“ současných demonstrací, Mikuláš Minář. A i na toto téma v Nedělním ránu promluvil. „Nyní bych se rád pozastavil nad tím, odkud se vylouplo – to Mikuláš Minář,“ říká Ivan Vyskočil a zamýšlí se. „Cítí se asi jako úžasný revolucionář a bojovník za svobodu. Tedy myslí si, že bojuje za svobodu, ale přitom neví, co je nesvoboda! Každý z takovýchto bojovníků má za sebou nějakou historii. Havel byl ve vězení, Masaryk musel pracovat určitou dobu v exilu, neboť na něj byl v Rakousku-Uhersku vydán zatykač... Ať si myslíme o Fidelu Castrovi cokoliv, nemůžeme mu upřít neskutečnou odvahu. Dva roky přežíval v džungli, aby po dvou letech vyšel s třiceti statečnými svrhnout Batistův režim. A že na Kubě Batista prováděl represe, byla tam těžká chudoba a rasismus, o tom není pochyb. Castro tehdy věděl za co bojuje. Navíc opravdu a doslova bojoval. Se zbraní a s nasazením vlastního života!

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz