zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Milion chlívek...demonstrace
„Takže úplně stejně s panem Ovčáčkem říkám, že dnes tito demonstranti revoltují PROTI SVOBODNÝM VOLBÁM! Zase by chtěli Národní frontu, tentokrát složenou z lepšolidí a tentokráte neřízenou z Moskvy, ale řízenou z EU. To nesmíme dopustit, jinak budeme, promiňte, V PRDELI, jako Napoleon u Waterlo,“ říká rázně. Geislerová jako Panna Orleánská, Čvančarová na Zlatou tělku... V Nedělním ránu se Ivan Vyskočil rozhodl vyjádřit i k proslovům svých kolegů, kteří promlouvají k demonstrantům nejen na Václavském náměstí. „Nenechte se přesvědčovat emotivními projevy herců. Mnoha z nich si velmi vážím jako herců. Jenže jsou samá emoce a často hlava jde někde vzadu a nestačí to dohnat. Příšerné je i to, jak snadno podlehnou tomu, že ‚SE TO tzv. NOSÍ‘. Řeknu Zeman, a lidi zatleskaj. Je to ubohé,“ říká. Při zhodnocení proslovů některých svých kolegů na demonstracích si pak servítky rozhodně nebere. „To, co předvedla na Václaváku kolegyně Čvančarová, je přinejmenším na Zlatou tělku městečka Horní Dolní u Chomutova. Tak tomu říkáme, když se někomu něco hodně nepovede. Nevěděl jsem, jestli se mám smát, nebo plakat. Z Ani Geislerové přímo tryskala neukojená touha, že nemůže hrát na divadle Janu z Arcu. Tak si tu Pannu Orleánskou vždycky střihne, jak říkáme v herecké hantýrce, na nějaké tribuně při demonstraci. Hodně připomíná paní Němcovou, ale ta už může hrát jen tchýni Panny Orleánské,“ říká Ivan Vyskočil. „A ti mladí radikálové z našich řad? To už mi zůstává rozum stát. Mladý Polívka se rozhorlil a nazval námi zvoleného prezidenta a premiérajako hovada, která mohou volit jen jiná hovada. Pro jednoho kolegu jsme zase jen toaletním papírem, pro jiného lůzou a hlupáky,“ vypočítává naštvaně. Menšík by vám jednu vrazil! A styďte se, pane Mádle! V této souvislosti se pak Ivan Vyskočil rozhodl porovnat chování a „postoj“ některých dnešních umělců s jejich staršími kolegy. Padla taková jména jako Medřická, Sovák nebo Menšík. „Za svojí kariery jsem pracoval s opravdovými Mistry našeho oboru. S panem Högerem, Luďkem Munzarem, Petrem Kostkou, šlechticem mezi herci panem Otakarem Brouskem, paní Medřickou, paní Zázvorkovou, Jiřím Sovákem. Mistři národem milovaní, Mistři herectví i slova! Nikdy jsem od nich neslyšel taková slova, ale hlavně nikdy jsem nepostřehl ani náznak vyvyšování a pohrdání ostatními lidmi! To byste si mohli zkusit říci před tím velikánem Ladínkem Menšíkem, že jste něco víc, než ta babička od krav.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz