zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Milion chlívek...demonstrace
V tuto chvíli se Ivan Vyskočil dostává více k tomu, co se odehrává na demonstracích a také k tomu, jaké informace o tomto dění podle jeho názoru dostáváme. „Už na začátku jsem vysvětlil, co si o tom myslím,“ říká herec s tím, že my Češi jsme národ, který je už z principu stále nespokojen. „Nejčastěji jsou lidé, bohužel, nespokojeni sami se sebou. A tak se vždy najde dost křiklounů, kteří jsou ze zásady proti. Velká většina z nich vůbec neví proti čemu, ale proti jsou! Zdali jich bylo 120 tisíc nevím, ale mám o tom velké pochybnosti,“ říká Ivan Vyskočil k tomu, co se odehrálo na Václavském náměstí. A vysvětluje. „Jestli totiž ČT dává do zpráv téměř pozvání na takovou demonstraci, s uvedením času a místa, nedivím se, s jakou chutí nafukuje tu účast. Nějak jsem v České televizi přehlédl, že by také zveřejňovali čas a místo konání demonstrace SPD Tomia Okamury. Ale to jsem se asi špatně díval, že? ČT je přece veřejnoprávní, tedy nás všech, a za naše peníze nás všechny spravedlivě informuje. A účast na této demonstraci? Sakra, škoda, že tam přece jen byly nějaké záběry, i když poskrovnu. Tak bohužel úplně nešlo říct, že tam bylo ‚pouhých 50 lidí‘!“ říká Ivan Vyskočil a smutně poukazuje. „Ano, už je to zase tady! Jako před léty. Spoléhat na vlastní hlavu, a hlavně nevěřit všemu, co se nám do ní Česká televize a jiní podobní snaží nacpat! Zase se učit číst mezi řádky a rozlišovat, kdo nám co předkládá. Smutné! Ani tohle jsme si tehdy po Listopadu takto nepředstavovali!“ Národní fronta z lepšolidí? Řízená z EU? Nad porovnáváním dnešních událostí s tím, co se v tehdejším Československu odehrávalo v roce 1989, kroutí herec hlavou. „Vidím, jak se ti organizátoři snaží vzbudit dojem opakování roku 89. Jízdy po městech, Václavák a konečně Letná. Jenže tehdy jsme demonstrovali za něco. Nevěděli jsme ani, jestli to vůbec přežijeme,“ vysvětluje a dodává. „Už jsem uvedl, že jsme si vůbec neuměli představit, že si vydemonstrujeme něco úplně jiného, než jsme chtěli. Ale v zásadě jsme správně chtěli především svobodné a demokratické volby. A to se naštěstí povedlo,“ zdůrazňuje, „Copak tihle chlapci vědí, jak vypadaly volby? Pamatuju, jak se tenkrát režim snažil budit zdání voleb. Natiskli plakáty se šťastnou rodinkou a pod tím nápis: VOLÍME ŠŤASTNOU BUDOUCNOST! ... a někdo pod to připsal: ... to bychom rádi, ale musíme volit kandidáty Národní fronty!“ vzpomíná a pokračuje.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz