zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:dnešní stávka 6. 11. 2019
Prakticky celý život jsem učila na základních a středních školách. Za minulého režimu jsme nsatupovali na umístěnky, změnit umístěnku bylo takřka nemožné. Nastupovali jsme jako vysokoškoláci na základní plat 1170, tedy pokud mě paměť neklame. Ale: pro učitele se stavěly byty, ještě dodnes najdeme v Nera tzv. učitelský dům. Někde ovšem učitelé bydleli v kabinetě, v podnájmu a pod. Vedli jsme různé kroužky, pionýra, někdo dokonce dělal vedoucí kuchyně nebo knihovny. (Po převratu vznikaly ve školách garsonky pro učitele, později přeměněné na počítačové pracovny nebo družiny.) Hodně práce, málo peněz. Nyní učitelé stávkují pro peníze. Proč nestávkují za likvidaci inkluze, za ednotné osnovy, za jednotné učebnice na základních školách, redukci administrativy, tresty pro nezvkladatelné žáky (třeba vyloučení ze zákl. školy?) a pro nezodpovědné rodiče? Za socializmu brali cikánům dětské přídavky, když neposílali děti do školy). Proč se nedožadují kvalitnějšího vzdělání učitelů na ped, fakultách včetně dlouhodobé praxe? Proč nepožadují kvalitní výuku - můj vnouček se nemusel učit násobilku nazpaměť, jeho znalosti historie jsou katastrofální, matematika se učí podle zrůdné metody Hejného, nemusí psát slovíčka, neumí psát pořádně psacím písmem, dělají se věčně nějaké projekty a týmová práce, kde jeden pracuje a druzí opisují a mohu pokračovat. V zastupitelstvu mi jako příklad slouží dva učitelé - jak mohou hlasovat pro asociální rozhodutí? Ještě musím přidat financování škol! Měly by se zrušit soukromé školy napříč školstvím a nižší gymnázia, kdy ze tříd mizí chytří žáci... a to ještě není konec připomínek...

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz