zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Jana Š.
Datum:
Titulek:Zabráníme globálnímu oteplování?
Ivan Holoubek, profesor chemie a technologie ochrany životního prostředí na facebooku: Začíná globální klimatický summit. Vážná věc o vážných problémech. Včera jsem slíbil, že už si nebudu z těchto problémů dělat srandu a budu je komentovat už jen seriózně. Takže k tomu několik pro mě nepřekročitelných faktů a východisek. Koncentrace CO2 a dalších skleníkových plynů stoupá a je to mimo jakoukoliv diskusi. Konstatuji to trvale posledních 30 let. Jaké to má důsledky jak predikují různé modely, má validitu těch příslušných modelů. Jak říkal Albert Einstein - všechny modely jsou špatné, některé mohou být užitečné. To je důvod, proč všechny katastrofické vize beru s velkou rezervou. ALE pro všechny - žádný planetární problém nezpochybňuji, 40 let se jimi naprosto seriózně zabývám. A dále ke všem alarmistickým a politickým výkřikům a proklamacím, kterých budou následující dny plná média - zpochybňuji a kritizuji zbytečný cirkus, který nepomáhá, ba naopak. A last but not least - "Zabráníme globálnímu oteplování" je nejblbější věta, se kterou jsem se za celý svůj dlouhý život setkal a nejsem sám. Svědčí o naprosté neznalosti přírodních zákonů a totálním nedostatku pokory. Takže tolik seriózně k dění dnešních dnů.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz