zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Svatá Gréta, přechylování a globální oteplování
Nezlobte se na mě, ale po shlédnutí projevu šestnáctileté Gréty Thunbergové (trvám na tom, že u nás v Čechách se ženská jména přechylují - koncovka -ová a přechylujeme i cizí jména, abychom rozlišili muže a ženu, a budu i nadále přechylovat, ať si ty Smetana a jiné zjevy dělají co chtějí) tedy po shlédnutí jejího projevu v OSN musím k tomu něco napsat. Kdo mě zažil, když jsem učila na SSŠVT na Proseku ekologii, jistě si pamatuje, že už v devadesátých letech jsem studenty upozorňovala na skleníkový efekt a globální oteplování, ač tatíček Klaus je tvrdě popíral. Nyní už není pochyb, že planeta se hodně rychle otepluje a je to bezpochyby "zásluha" člověka. Je známo, že i kdybychom v tomto okamžiku přestali používat fosilní paliva, bude trvat nejméně devadesát let než se objeví nějaká změna k lepšímu. Nezbývá nám, než se přizpůsobit tzv. klimatickým změnám. Zachycovat dešťovku, chránit vegetaci, ornou půdu, masivně vysazovat novou, upravit krajinu, změnit hospodaření na polích a v lesích...Jenže kde se vzala, tu se vzala, objevila se tato dívenka dokonce až v OSN (kdo ji tam prosadil - mě neposlouchají ani na zasedání zastupitelstva), ptám se, kdo ji platí a podporuje, a hlavně co tím sleduje? Má být prostředkem k vyvolání nepřátelství mladých k nám starým, kteří prý ji ukradli mládí? Rozumí vůbec tomu, o čem čte z papíru? Záleží vůbec mládeži na stavu životního prostředí? Jak řekl jeden učitel ze střední školy: "Jdou protestovat proti klimatické změně, ale aby zalili kytky na chodbě, je ani nenapadne." Gretin projev v OSN - lze nastavit české titulky..smažte mezery. https://www.youtube.com/wa tch?v=14w8WC1I3S4 Není to jen revolta mladých, kteří cítí, že se už nikdy nebudou mít dobře jako my a čekají je zlé časy? Byl už vytažen z lahve džin nenávisti ke stáří? Lze vůbec zastavit globální změny klimatu? Na internetu je k tomuto tématu řada článků, zkuste tento: http://dfens-cz.com/gretin a-spic/

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz