zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Pro zast. 11. 9. 2019 nemám podklady, nebudu hlaso
Pro zasedání městského zastupitelstva, které se koná dne 11. 9. 2019 nemám podklady, nebudu hlasovat. Jak k tomu došlo? Na minulém, červnovém zasedání byl zastupitelům předložen návrh nového jednacího řádu (dále JŘ), který vypracovala neuvolněná místostarostka L. Mrzílková. V něm se objevily dvě důležité změny: zastupitelé budou dostávat podklady JEN v elektronické podobě a občané mohou promluvit až na konci zasedání. Oba dva návrhy byly znamenají podraz pro zastupitele i občany. Přesto byl schválen většinou hlasů a to celé koalice + Vojtová za KS a Sloup za NeraHnutí. Upozornila jsem, že musím mít podklady v papírové podobě kvůli specifickým zdravotním problémům. Když jsem si přišla vyzvednout papírovou složku na městský úřad k sekretářce starosty - byl přítomen i tajemník Svoboda, (starosta seděl v kanceláři a celou debatu slyšel, ale nereagoval), nebyla mi vydána, protože prý nerespektuji územní plán a mohu ji dostat pouze v elektronické podobě. Ta je ovšem pro mě i z jiných důvodů nepřijatelná. Tudíž nemám podklady, nemám z čeho si je prostudovat a proto bez znalosti podkladů nemohu hlasovat. Nebudu podklady shánět nějak pokoutně u svých kolegů ani prosit sekretářku, aby mi je tajně nakopírovala, jak mi někdo radil, stejně by se bála. Městský úřad je povinen mi podklady připravit. Jestliže L. Mrzílkové byl schválen JŘ, který nerespektuje požadavky zastupitelů a poškodí občany, pak je to jen důkaz, že v Neratovicích neexistuje demokracie, zavládla despocie a tyranie. To je další důvod, proč by měla být L. Mrzílková odvolána.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz