zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Jaroslav Margitan
Datum:
Titulek:Retenční nádrže
Zdravím vás, v Neratovicích bydlím 7. rokem a na začátku jsem byl očarovám přírodou kolem a životem mezi přírodou a městem. Lesy, louky, skály, voda dělali své. Před 7 lety byl Kojetický potok nádherný plný ryb, žáb, vody... Teď je z něho stoka plná odpadků, bahna,větví a téměř bez vody. Naše město není krásne a naší devízou je přírodní bohatství tak si ho chraňme, Chci aby moje děti a my všichni byli šťastné a videli to co já na začátku. Myslím , že v několikaletém období sucha fakt potřebujeme retenční nádrže které nasbírají dešťovou vodu i vodu z potoka, kterou nám rybník v Postřižíně v případě sucha odepíra a nám, co jsme dál odebíra a odepíra přirozenou faunu, flóru a všechno. Pokud by se vybudovali retenční nádrže na vodu přímo na Kojetickém potoce, za prvé nikdy více nám nevyschne, dál zrekultivujeme jeho koryto, pomůžeme všem živočichům, kterých zde ubýva a v konečném důsledku můžeme některou retenční nádrž využít jako přírodní koupaliště přímo na sídlišti, a tak si ulevit v parních dnech. Tohle řešení využijí mnozí a všem pomůže a je jediným na záchranu přírody v Neratovicích a zároveň nabízí nový rozměr pro občany našeho města . Věřím, že naše myšlení nebude sebestřední ani krátkozraké a jednou se budeme těšit ze symbiozy přírody, lidí , rostlin, vody a zvírat .

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz