zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Trávník tady nemáme.
Jsem členka společnosti i díky ní jsem rozšířila své znalosti a vědomosti získané studiem ekologie roky práce v ochraně přírody (cca od 80. let.) Bohužel, v Nera nemáme pět typů trávníků, ztěží jeden typ. Udusaná plocha bez živin, půdních organizmů porostlá různými druhy rostlin - dvouděložných bylin a jednoděložných travin, vše spadající do kategorie plevel. Ale na to slovo zapomeňte. Plevely jsou i kopretiny, jetele a pod. Slovo plevel už v rámci zeleně neexistuje. Budeme rádi když na plochách vůbec něco vyroste. Proč nemáme trávníky? Ty se musí hnojit kompostem, provzdušňovat, dosévat a v létě kropit. Takže uznáte, že tady je nemáme. Co s tím? Především je nutné hodnotit plochu za plochou, podle druhú rostlin, podle počasí a teplot. A pak rozhodnout o sekání. Není možné, aby starosta v únoru !!!! podepsal počet a termíny seče. Plochy nemohou být rozděleny podle významu, ale podle toho, co už jsem už napsala. Vysoké porosty chrání půdu před vysoušením a vyvinou se na nich hmyzáci. Kvetoucí rostliny zase poskytují potravu včelám, čmelákům a vosičkám, motýlům pod. Pokud zmizí hmyz, uhynou hmyzožraví ptáci. Proto je lépe porosty sekat jen 2X ročně, ale ta první seč by měla být před obdobím veder, jakmile nastanou, žádné sekání!!!!! FCC není vhodný subjekt k péči o zeleň. Je placen paušálem, má smlouvu na dobu neurčitou a jemu čumafuk, jak to tady vypadá. Po sekání ve vedrech už tady máme poušť s úlomky sena. Nějaké mulčování a ponechání na ploše, je nesmysl. Musí se hnojit kompostem, ale ten nemáme, protože i veškerou biomasu odváží FCC kamsi. Prý za to platí. Což se mi nezdá, pravil to pan Machove, technik. Kompostárna by za zeleň spíš platila dodavateli. O sekání rozhoduje za FCC pan Vejvoda, stavař. Prý má spoustu seminářů a kurzů a věco rozumí. Ale je zaměstnanec FCC a koho chleba....Na radnici na odboruZP sedí úřednice Vaculová, která má ještě ochranu ovzduší, neví, co je to biologická hodnota stromu, věří, že tlakové větvení je strašně nebezpečné, ale neví, jak vypadá tlakové větvení, které nevadí. Možná ona, možná někdo jiný objednává zbytečné a škodlivé ořezávání stromů, které už mají něco za sebou. Měla by rozhodovat o tom, kdy a co se bude sekat, obávám se ale, že na to zkušenosti nebo i znalosti. Někdo mi namítal, že přece musí mít zkoušky odborné způsobilosti. Jenže: zkoušky odborné způsobilosti sice má každý úředník, tedy doufám, ale jedná se o odbornost netýkající se speciálních znalostí tj. veřejné zeleně. takže bych odhadla, že si FCC seká

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz