zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:zahájení provozu bazénu...
Zpráva pro lid ze slavnostního otevření nového bazénu. Zahájeno bylo v 10.00 u bazénu. Promluvila neuvolněná místostarostka L. Mzílková, děkovala všem, děkovala i zastupitelům, kteří prý VŠICHNI hlasovali pro rekonstrukci bazénu. Bylo mi to divné a tak jsem se snažila dopídit se, kdy vlastně zastupitelé hlasovali pro uvolnění cca 40 milionů na jeho obnovu. Podle článku z 2.7. 2018 v Mělnickém deníku se mělo hlasování odehrát na jejich posledním zasedání před prázdninovou pauzou, tedy 20. 6. 2018. Ať jsem hledala, jak jsem hledala, tento bod jsem nenašla. Až jsem si pozorně pročetla celý zápis, narazila jsem na bod Rozpočtové opatření č. 4, jímž se výdaje navyšují o 25 milionů, což ve skutečnosti bylo to avizované uvolnění ne 40, jak psali v Deníku, ale pouze 25 milionů. Byla to první fáze, druhá měla následovat. Paní Mrzílková tedy neřekla pravdu. Všichni zastupitelé nehlasovali PRO stavbu bazénu. 3 se hlasování zdrželi. Je pozoruhodné, jak je u nás v Nera dobře zakamuflováno uvolnění tak velké částky! Kdo čte zápis nebo usnesení, neví, o co se jedná. A o to právě jde!! Je to tím, že všechny budoucí investice (nevybrané zastupiteli ani občany) jsou uvedeny v rozpočtu včetně předpokládaných výdajů a schválením rozpočtu jsou schváleny i investice. Pak už jen stačí uvést bod "rozpočtová změna" a peníze se z rozpočtu vysypou do kapes stavebních firem i jinam. Skvělý fígl....Zítra pokračování.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz