zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Plakáty - cirkus
Musím se vám svěřit s takovou na první pohled bezvýznamnou příhodou. Před pár dny jsem u Anity potkala dvě, tak patnáctileté dívky, které nesly takový ten propagační plakát programu cirkusu, původně umístěný na lampě. Ptám se, kam to nesou, prý do popelnice, je to týrání zvířat. Optala jsme se, jakým právem likvidují cizí leták, který si cirkus zaplatil. Zrozpačitěly. Tak jsem se ptala dál: "A co chcete udělat s těmi týranými zvířaty? Pustíte je do přírody? Umí lovit? Neumí. Přežijí tam? Nepřežijí." Odpověděly, že je dají do ZOO. "Aha, pokud vím, mají ZOO naplněnou kapacitu a další zvířata těžko přijmou." Na to už neuměly odpovědět. Tak jsem pokračovala: "Dobře, vy odstraníte letáky, nikdo do cirkusu nepřijde,nebudou mít peníze na krmení a co se zvířaty? Utratí je nebo s nimi budou kšeftovat...? Myslete, proboha..." Děvčata mlčela. Tak jsem jim plakát převzala a upevňovala zpátky na lampu. Vtom kolem šli dva malí kluci, a když mě viděli, jak se snažím plakát připevnit, jeden prohlásil:"Týrají zvířata". Takže tu máme generaci, která nepřemýšlí a chce řešit věci, kterým nerozumí, protože jim chybí příslušné znalosti a vědomosti. Jako ta bláznivá Gerta, která chce zachránit klima. Jako by to šlo....

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz