zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Chystal odbor ŽP stříkání blánatek na lipách?
Ještě jsem včera ani nevystoupila z autobusu (byla jsem na dvoudenním semináři v Olomouci), a už jsem dostala zprávu, že odbor životního prosdtředí chce stříkat blánatky na lipách v ulici 28. října. O blánatkách jsem již několikrát psala, jsou na mnoha lipách, hlavně na těch, které jsou ve stresu ze sucha a drastického ořezání. Když mě oslovily dvě ženy na sídlišti se stejnou informací, bylo mi jasné, že je na tom kus pravdy. Ještě večer jsem rozeslala e-mail příslušným osobám (starosta, místostarostové, rada, OŽP) s textem: Stříkat blánatky na lipách je nesmysl a hazard Vážení, před pár hodinami jsem se vrátila z Olomouce z dvoudenního semináře "Škůdci dřevin a jejich diagnostika - 2. část". Hned při příjezdu jsem byla informována občany, že se město rozhodlo stříkat blánatku lipovou na lipách v ulici 28. října. Pokud se tato zpráva zakládá na pravdě, je to nesmyslný a hazardní zásah. Nesmyslný proto, že blánatky lipám prakticky neškodí, není nutné je ničit. Dále proto, že postřikem budou stejně zničeny jen vrchní vrstvy shluků živočichů, spodní přežijí. Hazardní proto, že chemický postřik na rušné pěší trase může ohrozit zdraví procházejících obyvatel, hlavně dětí, které ochutnávají a olizují kde co. Je možné, že pokud dítě bude mít jakékoli zdravotní obtíže, mohou rodiče označit za původce právě postřik objednaný městem a dnes jsou rodiče ochotní se i soudit. Pokud někomu vadí shluky neznámých živočichů - ploštic, pak je tu nezávadné řešení: použít průmyslový vysavač a pak blánatky zlikvidovat. Bohužel, moje doporučení a rady nejsou vámi nikdy respektovány, byla jsem dokonce kdysi upozorněna, že nějaké semináře přece nic neznamenají. V tomto případě vás odkazuji na přednášejícího pana Ing. Jakuba Beránka, Ph.D., z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Jsem přesvědčena, že vám poradí totéž. S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková Dnes ráno jsem došla na OŽP se zeptat, jak je to s tím postřikem. Pracovnice byly shromážděny v kanceláři něco důrazně řešily. Když jsme se jich zeptala, popiraly,že by něco chystaly. "Přece tomu rozumíme," tvrdila vedoucí. Ehm. Pak se mě zeptala, zda těm zprávám věřím? Nevěřím hlavně těm, co o tom rozhodují. Myslím,že nejsem daleko od pravdy, že se stříkání mělo uslutečnit a po mém alarmujícím e-mailu vše zapřely. Nevěřím, že si lidé jen tak z prstu vycucali zprávu o stříkaní blánatek, kdo ví, jak se správně jmenují noví živočichové na lipach, původně se o nich psalo jako o blanatkách.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz