zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:odpady a motivace...
No a v kom by to mělo být? Teď je otázka, v kterých lidech. Někdo řekne, že v obyvatelích města, jsou prý čuňata. Ano, máte pravdu, ale řekneme-li A, musíme přidat i B. Proč jsou čuňata? Protože nemají zájem o to, aby udržovali pořádek. Proč nemají zájem? Protože platí za odpad nehorázné sumy. Mnoho lidí si řekne: a proč bych se měl angažovat, když stejně zaplatím tolik peněz. Mrsknu to tam a je vymalováno. Lidé nejsou motivováni. A kdo je má motivovat? No přece radnice, především samospráva v čele se starostkou, radou a dalšími zastupiteli. Zabývá se někdy zastupitelstvo vyjmenováním problémů obyvatel města a jejich řešením? Ne. Chodím prakticky na každé zastupitelstvo a pozoruji čím dál více jejich netečnost a lhostejnost. Hlasují, jak se domluvili na pondělních schůzkách, mačkají příslušná tlačítka a mlčí. Mě se moc líbí volební bilbordy všech možných stran, jak slibují. Seděli tam čtyři roky, mnozí ani nepromluvili. Ale teď chtějí vaše hlasy. Ale zpátky k odpadům - jsou možnosti, jak motivovat lidi. Jsou města, kde se jim to daří. Nesmím zapomenout na úředníky: chtěla jsem maličkost, aby byly popelnice ukládány v jiném pořádku, měsíce jsem chodila na úřad, prý to nejde. Další nápad: aby byly popelnice označeny, komu patří - FCC, družstva, město...nejde. Nikdo se o nic nestará, jen aby se sypaly penízky. Byly prakticky zrušeny velkoobjemové kontejnery, no tak se to hází vedle. Měl by být mobilní svoz nebezpečných odpadů - není. Tzv. železné neděle - svoz všeho, co lidé vyhodí, nejde. Bleší trhy - co se ještě využit - nejsou. Naopak, až bude Kaufland, naroste množství odpadů, nikoho nahoře to nezajímá...

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz