zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Martin
Datum:
Titulek:opět cyklisté a řidiči
O vzájemném chování řidičů a cyklistů ve městě se tady už dost napsalo. Bohužel prakticky s nulovým efektem. Jezdím po Neratovicích na kole denně a není týden, abych nebyl bezprostředně ohrožen bezohlednými řidiči. Nejčastěji se to stává při předjíždění, kdy zároveň v protisměru jede také auto. Vyloženě riziková z tohoto pohledu je silnice z náměstí do Lobkovic a teď se k ní řadí i Kojetická ulice, která se po rekonstrukci zúžila. Právě tam o mě minulý týden při předjíždění skoro zavadil zrcátkem řidič obytného vozu když se snažil nacpat mezi mě a protijedoucí automobil. O kus dál Na Výsluní zaparkoval. Dojel jsem ho a ptal se, jestli mu to předjíždění přišlo normální. Šokoval mě svou odpovědí: „To se mám posadit na zadek, že jede někdo na kole? To bych pořád jenom čekal!“ Řekl jsem mu, že takovým způsobem jízdy brzy někoho srazí, stačí, když mu cyklista z nějakého důvodu nepatrně vybočí. Odvětil: „Ještě jsem nikoho nesrazil, až někoho srazím tak si o tom můžeme povídat.“ Neuvěřitelné! A to jde o staršího pána, mj.trenéra v jednom neratovickém sportovním oddíle. Vážení řidiči, pokud máte podobně zvrácené uvažování jako onen pán, uvědomte si, že jste povinni při předjíždění cyklisty zachovat bezpečný odstup. A to těžko splníte, pokud jede v protisměru auto.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz