zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:ještě jednou
Ještě k volbě J. Drahoše. Volala mi jedna velmi stará paní, že ho také volila. Vypadá prý tak solidně a na rozdíl od pana Zemana není vulgární a je slušný a solidní už na pohled. Vytanula mi na mysli vzpomínka na jedno nejmenované město a v něm nejmenovanou školu. S Neratovicemi opravdu, ale opravdu nemá nic společného. Řediteloval tam před převratem velmi schopný ředitel, ale lidsky opravdu hovado a hulvát. K ženám se choval jako muslim, tedy jak ke kterým, byly i vyvolené. Navíc si přibral jako zástupkyni bolševičku jako poleno, což mu docela uškodilo. Když po převratu měli zaměstnanci vyslovit důvěru (to byl tenkrát takový nový demokratický postup), samozřejmě ji nezískal ani jeden. Ale vyvstala otázka: kdo na jeho místo? Asi by to měl být chlap, uvažovaly ženy. Ale který? Chlapů už bylo ve školství jako šafránu, jeden z nich byl takový solidně vyhlížející starší pán, který toho moc nenamluvil, tvářil se moudře a vypadal rozumně. Jen nenosil brýle jako Drahoš, ten v nich má obyčejná skla a nosí je, aby vypadal jako intelektuál. Tak ten kolega těch učitelek byl vybrán jako ředitel. Jenže ukázalo se, že jeho málomluvnost není moudrost, ale neschopnost formulovat vlastní myšlenku. Solidnost je pouhá ztrnulost a rozumnost není hloubavost a přemýšlení, ale tupost. Funkce byla nad jeho síly, nebyl schopen cokoliv rozhodnout, záleželo na tom, kdo ho zrovna ovlivnil, ve skutečnosti ho řídila jeho přítelkyně, škola upadala a on nebyl schopen ji uhájit. Kam jste ho postavili, tam jste ho za čtrnáct dní našli. Nakonec se chytil politiky a objevil se ve vysoké funkci, kde si vedl stejně, dokonce hůře, protože měl možnost pokazit důležitější věci než ve škole. Když vidím Drahoše, připomíná mi onoho pána, jenž kdysi dávno byl zvolen jen proto, že vypadal moudře, slušně a solidně. A to ve hře nebyly hordy migrantů, kterých se pan Drahoš zastává. Ano, já vím, že jsem stejný příspěvek napsala již k minulému tématu, ale pořád je aktuální. Také budou lidé volit pana Drahoše, protože je prý slušný. Potkávám jednoho slušného zaměstnance města, který mě zásadně nezdraví a ještě dělá, že mě nevidí. Vysvětlil mi, že mě zdravit nebude, protože nejsem slušná žena. Sice nevím, proč jsem neslušná, ale on mě nezdraví, protože je slušný. Neuvěřitelné.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz