zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Pavel
Datum:
Titulek:Re:
Dobrý den, o konkrétních věcech, které jsem výše jmenoval, by se dalo samozřejmě debatovat. Osobně však považuji tento prostor za poněkud nevhodný. Můj dotaz směřoval hlavně k možnosti získání informací o konkurentech a zkušenostmi s nimi. Nejsem si vědom,že bych popsal něco nepravdivého, snad jen, že tvrzení o využití peněz jednoho subjektu na přechodné užití peněz subjektem druhým, oboje pod správou Klokoče, mohlo vyznít hůře než tomu ve skutečnosti bylo. Nemusel to být hlavní důvod rozchodu s Klokočem. Pro mne bylo spíše důležité, že odchod od Klokoč s.r.o. skutečně proběhl a s tím související předávání dokumentace náhradníkovi, bylo podle mých informací prováděno značně zdlouhavě. Osobně nemám potřebu uvádět zde konkrétní případy. Pro ty, co jsou spokojení s informačním vakuem, ale hlavně, že se dá bydlet, je samozřejmě vše naprosto v pořádku. Existuje transparentnost a transparentnost. Oba dva ji můžeme chápat jinak. Vidět jen to svoje vyúčtování s pár fufníkama za vodu, teplo, úklid apod. v průhledné "portálové službě" je krásné, ale poněkud málo v případě, že jsem součástí většího celku, kde na kontě leží mnohonásobně více než kolik činí základní kapitál firmy Klokoč a kde transparentnost leží a padá na dosti strohé účetní uzávěrce, doplněné o nečinnost a zcela záměrnou nekomunikaci. Portálová služba pro mne je jen výhoda v podobě elektronizace. Jako "akcionář domu" chci vidět, co a proč bylo rozhodnuto dělat věci zrovna konkrétním způsobem, i když v případě správy Klokočem, to je v mnoha případech spíše o hledání důvodu, proč něco nebylo uděláno raději vůbec. Proč mám vynaložit najednou více peněz na nějakou opravu, jen proto, že si to přeje Klokoč, bez toho abych viděl alternativy. Podívám se na konkurenci a najednou zjistím, že u všech oprav nad určitou částku probíhá výběrové řízení a cenový průzkum. Nemusí, ale může. Účetní záznamy lze vést také legálně a přitom stížit v nich orientaci, můžete napsat ledasco podivnýma zkratkama, které rozumí asi jen pravověrní Klokočáři a bude to legální. Ale vyznat se v tom pak má asi jen prase. Když mi někdo stíží přístup k informacím ve státní správě nebo třeba přechází mlčením (a ono to u hodně lidí docela funguje), tak vím naprosto přesně, že jsem šlápnul na kuří oko. A to se nám s Klokočem stalo už mnohokrát. To vše, co jsem popsal výše o Klokoč s.r.o. však nebyly věci, které jsou nelegální. Vpravdě stačí napsat, vše je v mezích zákona. Prostě jen stejně jako představa o transparentnosti

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz