zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Martin Růžička
Datum:
Titulek:Spíš realista :)
Jsem spíš realista :) Ano, ty piktogramy jsou zbytečné! Mají jen upozornit, ale nic nezaručují - cyklostezka, také neochrání i když tam auto nesmí. Nikde jsem nepsal, že by malůvka na silnici něčemu zabránila :) Pokud obě strany budou dodržovat zákon (a používat obyčejnou slušnost a mozek), tak k nehodám nemusí docházet. Obě strany! :( Ale to se neděje a proto dochází k nehodám a vypjatým situacím a ne vždy je vina na straně řidiče. Zrovna včera okolo páté hodiny - zhruba deset cyklistů, ani jedno světlo, na řidítkách tašky nebo pověšené přilby (?asi je musí mít ve Spolaně) - oni vidí, ale v tmavém oblečení už jsou hůře vidět. Klidně z přechodu navedou kolo na silnici a nasednou přímo před autem, které je pustilo jako chodce po předchodu. Pokud vedete kolo přes přechod, tak jste chodec, ale absolutní přednost neexistuje - ani jako chodec NEmůžete vstoupit před auto (to má nějakou brzdnu dráhu a nějakou reakci řidiče)! Srazit někoho zrcátkem? Odpovídá to tomu, že někdo nedodržel zákon a nepoužil mozek. Kolik takových je? Píšete, jakoby se to stávalo každou chvíli... A může za to vždy auto nebo i motající se cyklista? Ten se může třeba i vyhýbat kanálu :( Ne všichni mladíci jezdí, jak popisujete a ohrožují své auto? Nabrat někoho zrcátkem znamá ho poškodit - a víte kolik stojí nové, sklápěcí, vyhřívané? To si každý rozmyslí... Znám Kojetickou - před i po rekonstrukci (1 a 2), vozím tudy děti do a ze školky. Je úzká, ale se slušností se dá jet bezpečně. Nepočítám kolikrát mi najel ze strany (před Billou od II.ZŠ) cyklista - on se přece vejde a někdy to hned zatáčí do krámu (to bych střílel). Ano, najede i auto - to se nevejde. Oba poruší předpisy, ale auto aspoň svítí a vidím ho - cyklista klidně vyjede zpoza stojícího auta! A pár záznamů na kameře mám - oba případy. Píšete jak do románu "Zkuste po nich jet a zůstat naživu v okamžiku, kdy je zde provoz autobusů a automobilů. Jen sebevrah tudy pojede." - a vypadá to, že tam umírají každou chvilku lidé ... neumírají, vy znáte nějaký případ úmrtí cyklisty na Kojetické? (posledních pět let - jeden chodec u Kavana - pokud jsem něco nepřehlídl) Vynucení přednosti - např. u Penny - projít mezi stojícími auty před křižovatkou a nevidí na druhý pruh - a ten řidič co jede nahoru přes auta nevidí na chodce, ale chodec jde (chyba i řidičů, že stojí i na přechodu, ale chodec nemá rozum a nepočká). U Billa to samé ... přebíhání od doktorů na bus a o kousek dál je přechod ... a bude pokračování - nevejde se :)

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz