zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:"Kdosi" likviduje trávu kolem obrubníků postřikem
Už jsem mnohokrát vyslechla: "Ona ta Spěváčková pořád rejpe, nic jí není dobré, nachází si pořád problémy, vždyť tady se toho tolik změnilo....jenže pak mi někdo řekne""Máte pravdu, rozumíte tomu, tak proč vám nevěří, máte zkušenosti a znalosti, pohybujete se po městě, sháníte informace, které my nemáme...". Ano, je to tak. Jdete po městě a nikdo si nevšimne, že tráva na okrajích obrubníků je nějak podezřele žlutá, jev začíná na odbočce u náměstí do Ruské ulice a pokračuje na staré sídliště, žlutá tráva je zřetelně vidět u domů č. 842 - 3, 846 - 7 podél cesty. (Možná i jinde ve městě, ale zatím jsem viděla následky postřiků pouze na výše uvedeném místě). Je zřejmé, že ve městě byl použit nějaký herbicid, je jasně vidět směr postřiku, těžko nějaká soukromá osoba by šla podél cesty s postřikovačem a likvidovala trávu u obrubníků. Podezření proto padá na 1. polabskou, která jediná má v "péči" zeleň ve městě, která mimo jiné doposud likvidovala trávu kolem obrubníků mechanicky okopáváním, což je zdlouhavé a mnohdy neefektivní. Město NEMÁ vypracované a schválené ZÁSADY péče o zeleň ani pravidla údržby města, proto je možné legálně použít cokoliv, i totální herbicid. Nejpravděpodobněji se jedná o totální herbicid ROUNDUP (nebo stejně působící látku s jiným názvem), jeden z nejnebezpečnějších postřiků původně vyráběných pouze americkou firmou Monsanto, smutně proslulou pěstováním geneticky upravených plodin tzv. GMO, v současné době masově používaný na likvidaci plevelů na polích i kolem silnic, tratí a pod. Cituji: Roundup obsahuje látku glyfosfát, který způsobuje mj. Parkinsonovou chorobu, neplodnost a různé druhy rakoviny. Studie uvádí, že „negativní následky pro tělo jsou zákeřné a projevují se pomalu v průběhu času, jako zánětlivá poškození buněčných systémů v celém těle". Nemusím uvádět, jak nebezpečné je použití herbicidu v hustě osídleném městě, kde si hrají děti, procházejí lidé a dostávají se do styku s půdou kontaminovanou postřikem.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz