Tisk článku

Při jarní vlně epidemie selhávalo město, ale i lidé. Budou se konečně zveřejňovat počty nakažených lidí ve městě?

Vedení města na jaře zveřejňovalo pouze na facebooku část informací, o něco méně na webu města. Lidé zapomněli na opatrnost, nedodržují preventivní opatření proti nákaze.

Bohužel, ani na facebooku se nedostanete ke kompletním informacím týkajících se nejen covidu.

Při úniku látek ze Spolany nikdo nevěděl, co vlastně uniklo. Byla to kyselina sírová nebo dýmavá kyselina sírová zvaná oleum či síra, jak tvrdil jeden hasič nebo jen vodní pára, jak prezentovala místostarostka Mrzílková? Na zasedání zastupitelstva chyběl zástupce Spolany, kterého si měl starosta pozvat, aby byla zpráva z odborného hlediska správná.

Informace o počtu infikovaných covidem v městě jsou zatím zcela nedostupné. Co jsou nám platné nějaké nic neříkající semafory a čísla vztahující se na celý okres, když nevíme, kolik lidí je nakažených ve městě a v jakém věkovém rozsahu.

Svaz měst a obcí si naštěstí vydupal nutnost informovat o počtu nakažených v obcích a s ministerstvem zdravotnictví a sepsal Memorandum, které zveřejňuji jako článek na hlavní stránce.

Navázala jsem kontakt se Svazem města a obcí i s Ústavem pro zdravotnické informace a statistiku a informovala pana starostu o možnosti dostávat čísla počtu infikovaných, jako kontaktní osoba byl určen pan Drága, tajemník krizového štábu.  Já osobně bych pokládala za vhodnější osobu starostu, je předseda krizového štábu a jako člen samosprávy zastupuje občany. Pan Drága nezastupuje nikoho a nemáme dobré zkušenosti s formulováním jeho vystoupení.

Starosta Kroužecký a pan Drága už obdrželi tabulku s čísly nakažených z Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Zástupce Ústavu nedoporučuje tato čísla zveřejňovat, ohání se tím, že by mohli být infikovaní lidé v obci ostouzeni, prý se to stalo v nějaké malé vsi. To je to uhozené GDPR. Každý je popo... strachy. Chci vidět, jak dohledáte konkrétního člověka v 15 tisícovém městě.

Starosta mi dnes telefonicky slíbil, že budou čísla infikovaných zveřejňována. Ale: bude to zase jen na facebooku a možná na webu???? Nebo se využije rozhlas a letáky na výlepových plochách pro opravdu všechny obyvatele města, nejen pro počítačové uživatele a facebookové maniaky?

 

Anna Spěváčková

Názory

19.09. 21:40Anna Spěváčková
informace, informace, informace....
20.09. 06:45Jirka
informace a dodržování
23.09. 05:04Jana
když je vůle
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz