Tisk článku

Střídání stráží v kulturáku

Éra ředitele SD Ivana Frieda skončila, po skončení výběrového řízení bychom měli znát nástupce. Jen se modlím, aby to nebyl někdo, kdo nenechá kámen na kameni, ale bude schopný organizovat kulturu tak, aby byla vhodná pro všechny, jak my politici říkáme, napříč spektrem obyvatel města.

Hodně neratovičáků má zmatek v tom, co je kulturák čili Dům kultury a co Společenský dům. V oficiálních dokumentech se uvádí Společenský dům, ale v jízdních řádech autobusů je zastávka u Domu kultury. Aby se v tom prase vyznalo.

Údajně tento zmatek vznikl v době, kdy k tehdejšímu Domu kultury bylo dostaveno další křídlo a celek byl nazván vznosným názvem Společenský dům.

Naše maloměsto si obecně libuje ve vznešených a někdy zcela scestných názvech. Kousek zeleně (bohužel už z větší části zničené) se nazývá Kostomlatského SADY (!) (u nás v Olomouci jsou sady kilometr a půl dlouhé a dvě stě metrů široké). Prostory, kde pomalu nenarazíte na staré lidi, ale zato se to tam hemží určitým etnikem (jakým si dosaďte sami), se nazývají Klub důchodců, obyčejný domov důchodců nese název Dům kněžny Emmy, plocha s jednou řadou domů je náměstí, tři patra malometrážních městských bytů nad městským úřadem jsou nazvána Dům s pečovatelskou službou, což je totální nesmysl, a můžeme pokračovat….

Ale vraťme se ke kulturáku či jak jej chcete nazývat. Posledním ředitelem z mnoha předešlých byl Ivan Fried. Pokud se divíte, proč byl, pak proto, že podal výpověď a místo něj byl pověřen městem vedením instituce současný zaměstnanec Petr Svoboda.

Podle informace z odboru školství a kultury má být někdy v červnu vypsáno výběrové řízení. Můžeme jen doufat, že akce neskončí jmenováním pověřeného zaměstnance a bude vybrána osoba bez příbuzenských či kamarádských vazeb na vedení města s kvalitní koncepcí činnosti obří instituce zvané Společenský dům.

 

Anna Spěváčková

Názory

13.01. 21:31Anna Spěváčková
Usnesení rady města z 20.11.2019
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz