Tisk článku

Podzemní kontejnery na odpad na náměstí

Všimli jste si dvou kovových sloupků z obou stran náměstí? Víte, k čemu jsou? Já už to vím.

Ještě nedávno zde kopala parta dělníků v zemi jámu. Na otázku, co to bude, odpovídali, že podzemní kontejner na odpadky.

Chtěla jsem vědět na jaké, vždyť není tomu tak dávno, kdy za domy na náměstí zbourali stání na kontejnery, které mohlo být opraveno a mohli sloužit dál.

Jenže naše město má spoustu peněz, co bychom něco opravovali, zboříme a postavíme nové. A tak se stalo, že místo stání z tvárnic se zde objevila drátěná ohrada. (tajně podezřívám některé osoby, že se chtějí zbavit svědků socialistické minulosti, která jim leží v žaludku, vždyť stačí říci předseda národního výboru Čermák a opupínkují se, neboť kam se na něj hrabou))Ačkoliv v mnoha městech se budují zastřešené drátěné klece pro jeden kontejner s dveřmi na kouli a tyto klece lze řadit vedle sebe prakticky do nekonečna.

Taková stavbička má mnoho výhod. Nikdo cizí nemůže nic dávat do kontejneru ani si něco brát, popeláři si jej otevřou a vysypou. Je zastřešený a vítr nemůže odvát odpadky, i když jsou víka otevřená.

Jenže to by musel někdo myslet a to bolí.

Prý byly odpadkové koše neustále přeplněné a tak místo aby přidali další, NĚKDO schválil výstavbu podzemích kontejnerů na směsný odpad.

Ano, směsný odpad. Už to víte také. Jedna ta srandička stála 45 tisíc, tedy 90 000 obě dvě.

Za to by bylo stromů a keřů, které jsou pro budoucnost mnohem důležitější než nějaké odpadky.

Anna Spěváčková

Názory

05.12. 19:51No
také mi to
05.12. 22:07Anna Spěváčková
snadná pomoc
13.12. 19:10jirba
normálka
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz