Tisk článku

Tzv. neveřejné pracovní schůzky zastupitelů nic nevyřeší, nepřítomní občané se nemohou podílet na rozhodování.

Starosta města Kroužecký si stěžoval, že se ze zasedání stává diskuzní klub. Místo aby podpořil svolání dalších jednání, aby bylo více času na veřejnou diskuzi, prosadil tzv. pracovní schůzky bez účasti občanů.

Ptáte se, jaký je rozdíl mezi zasedáním zastupitelstva a pracovní schůzkou zastupitelů?

Zasedání jsou veřejná, občané mají možnost se přihlásit do diskuze a hlavně: vidí a slyší o čem se jedná, jak se kdo projevuje, co a koho hájí. Ze zasedání se pořizuje zápis, který je k dispozici na webu.

Pracovní schůzka je neveřejná, účast zastupitelů je dobrovolná, a pozor: ze schůzky se nepořizuje zápis a nelze tudíž zkontrolovat, o čem se jednalo, kdo měl jaké připomínky a návrhy a co z toho se splnilo. Taková pracovní schůzka je stručně řečeno k ….., nebudu vulgární, ne a ne. Víte, co myslím. Vlk se nažere a koza zůstane celá.

Za Mrzílkové se pracovní schůzky nekonaly, koalice se domluvila a schválila třeba třetí světovou válku. Co zasedl na starostovský trůn Kroužecký, začaly se pracovní schůzky organizovat. Ale koalice si stejně prosadí svou. Mají přece pořád jedenáct hlasů.

(Něco jako pracovní schůzka, které jsem se náhodou zúčastnila dne 29. 7. 2019, určená pouze pro městský úřad, byla prezentace rekonstrukce Společenského domu. Zápis se nepořizoval.)

V září 23. se konala schůzka zastupitelů k rekonstrukci Společenského domu v malém sále kulturáku, tentokrát s účastí veřejnosti. Zápis se opět nepořizoval.

Opravdová pracovní schůzka zastupitelů za zavřenými dveřmi se konala v zasedací místnosti Městského úřadu dne 19. září 2019 na téma nová poliklinika. Nepřišli všichni zastupitelé, dostavilo se více opozičních. Koalice má své zdroje informací. Opět nebyl pořízen zápis a návrhy, připomínkami ani podněty. 

Další pracovní schůzka zastupitelů se konala 14. října 2019 v zasedačce MěÚ kvůli protipovodňové ochraně PPO Neratovicko. Ani tentokrát zde nebyli přítomni všichni zastupitelé, více bylo  opozičních. Zápis opět nebyl pořízen.

16. 10. 2019 se sešli na radnici někteří zastupitelé na pracovní schůzce na téma FCC. Domnívala jsme se, že se bude řešit budoucnost údržby města, ale nakonec vyšlo najevo, že nám budou představeny dvě firmy, které městu nabídly pomoc s tříděním odpadů a osvětou. Nevím, jednalo-li se o tunel na peníze pro další firmy. Osvětu a propagaci třídění by měli zvládnout úředníci z radnice. Zápis opět nebyl pořízen.

Další ze schůzek by se měla konat dne 6. listopadu 2019 na nejdůležitější téma a to: ROZPOČET na rok 2020. Opět bez veřejnosti. Bude pořízen zápis nebo budeme plácat do vzduchu, co je třeba změnit? Uvidíme.

Zatímco v dřívějších dobách dostávalo zastupitelstvo rozpočet nejpozději ve třetím čtení a zastupitelé i občané mohli požadovat, aby hospodaření města bylo průhledné a srozumitelné pro všechny. 

Neměli bychom dovolit, aby peníze z městského rozpočtu směřovaly do soukromých kapes, ale měly by být investovány ve prospěch všech občanů.

Anna Spěváčková

Názory

06.11. 21:34Alka
hodní úředníci...
07.11. 17:24Marie
ano,je to tak
08.11. 17:17Petr
o nás
09.11. 11:06Anna Spěváčková
Schůzka zast. k rozpočtu dne 6. 11. 2019
09.11. 16:38Jana
jen p.Spěváčková
19.11. 12:06Pavel Šanda
Pracovní schůzky
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz