Tisk článku

Skončily (prozatím) povolební utajované pletichy a intriky vládnoucí (doufám, že také prozatím) mafie v čele města. 

Předpokládám, že jsou vám známy výsledky komunálních voleb. Zdánlivý vítěz - NeraHnutí - sice posbíral překvapivých osm mandátů, ale na obsazení radnice to nestačilo. Do převahy jedenácti zastupitelů chyběly tři hlasy. 

Opět předpokládám, že je vám známo, jak funguje hlasování v zastupitelstvu - kdo chce něco prosadit, musí věc schválit většinou jedenácti hlasů. NeraHnutí by muselo do své koalice získat dva zastupitele ze Společně pro Neratovice (SpN) či singly z KSČM nebo SPD či Volby pro Neratovice (VpN). Zastupitelka za SPD byla shledána nepřijatelnou, o reakci KSČM mi není nic známo a Štěrba z VpN je znám svou vazbou na radnici. "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej", zní známé úsloví.

Takže začal boj obou stran o získání dvou hlasů ze SpN. Kdo nabídl více, ten získal potřebné hlasy. Neznám průběh jednání, ale dovedu je představit. Kroužecký byl jasný; navrhl a pomohl koalici prosadit velmi výhodnou privatizaci městských bytů, která do kasy nasypala stovky milionů, a nabídku starostování nelze odmítnout. Pro paní Landovou se našlo místo v radě a možná se objevily i další benefity.

Povolební pletichy malých ušmudlaných trpaslíků převálcovaly vítěze tak jak předvedla jiná města. Čest se opět stala přítěží, znovu zvítězily peníze a moc.

Kvůli žalobě na neplatnost voleb byl posunut termín ustavujícího zasedání městského zastupitelstva na 12. listopadu 2018 v 17. hodin ve velkém sále Společenského domu v Neratovicích. Zasedání je samozřejmě VEŘEJNÉ pro všechny.

POZOR: Občan s trvalým bydlištěm v Neratovicích nebo majitel nemovitosti může promluvit ke každému bodu programu! I k programu, ale nemůže navrhnout doplnění programu. Zastupitel ano! Prozatím platný jednací řád dovoluje, bohužel, hovořit pouhé tři minuty, pět minut může promluvit v bodě Vystoupení občanů. Zájemce o vystoupení se může (ale nemusí) předem zapsat do listiny u vchodu. Pak stačí zvednout ruku a přihlásit se do diskuze.

Na programu zasedání je řada velmi důležitých bodů, ale to je obsahem dalšího článku.

Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města Neratovice


Názory

12.11. 16:063 minuty?
počítá se
12.11. 16:54Michal
Trochu jiný pohled
14.11. 15:54Lukáš
ustavující zastupitelstvo
14.11. 18:53J.
Další
15.11. 10:41Alč
Pro pána Michala
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz