Tisk článku

Pole nezorané

Ne, ne, nejedná se o dílo Petra Jilemnického Pole neorané. Jde o mnohem závažnější věc: majitel pozemku za Výsluním nenechal zorat pole, na kterém má stát hypermarket s parkovištěm.

Jak mi řekl jeden starý pán: „Dokud se pole obdělává, stavět se nebude.“ Ano, na úrodné zemědělské půdě se má stavět obligátní ošklivá škatule hypermarketu a u něj rozsáhlé vybetonované parkoviště. Půda, ze které se stává luxusní zboží, bude zničena. Komu za to můžeme děkovat? Nejprve miliardáři Třešňákovi z Teplic, který pozemek koupil k výstavbě obchodního centra, ačkoliv věděl, že podle územního plánu je zde plánovaná pouze bytová výstavba. Je zřejmé, že předpokládal, že se mu podaří umluvit zastupitele a ti mu změnu územního plánu schválí. Po čtrnácti letech odporu obyvatel Výsluní k tomu opravdu došlo. Nezapomeňme na hlavní aktérku této smutné komedie: starostku města L. Mrzílkovou, která udělala vše pro to, aby podpořila zájmy developera a umlčela rozhořčené sousedy. No a pak je tu třináct zastupitelů, kteří nevědí, co je svědomí a čest.

Na zasedání současného zastupitelstva dne 19. prosince 2016 třináct zastupitelů souhlasilo s tím, že změní svoje rozhodnutí, kterým před tím zamítli změnu územního plánu č. 3. Odsouhlasili výstavbu hypermarketu s parkovištěm. Nestyděli se za to, že mění postoje jako ponožky. Jednou zamítli, podruhé schválili. Jako korouhvičky.

De facto to znamená, že schválili zničení úrodné půdy, krach malých i větších obchodů, zhoršení dopravní situace ve městě, zvýšení koncentrace hluku, výfukových plynů a nebezpečného prachu, škodlivé osvětlení krajiny, zvýšení kriminality, snížení cen bytů v oblasti kolem hypermarketu a další následné jevy. Zabili život ve městě.

Pamatujte si dobře, kdo hlasoval pro : zastupitelé Červenková, Dlask, Dominik, Falta, Hrodek, Kořanová, Kuchařová, Lenc, Mrzílková, Novozámský, Poříz, Rajchertová, Wiesner.

Od prosince vypuklo zdánlivé ticho. Ticho před bouří. Příslušné úředníky přece čekala spousta práce. Je nutné zahájit územní řízení a zajistit stavební povolení, aby se mohlo začít stavět. Všimněte si, že o průběhu přípravných prací nás paní starostka v Listech neinformovala. Pochopíme to sami, až vyjedou buldozery na pole a začnou shrnovat vzácnou ornici, která se tvořila staletí, až se budou zatloukat (spíš vrtat) desítky pilotů pro základy budovy, až zabetonují či zaasfaltují plochu budoucího parkoviště.

Anna Spěváčková

Názory

15.12. 13:36mp
..
17.12. 08:23mno
asi jsi kámo
17.12. 09:29Anna Spěváčková
i to se může stát...
17.12. 16:55Aleš
zase vše víte nejlépe
17.12. 17:03Anna Spěváčková
Myslím!
20.12. 19:55Klára
Konečně
20.12. 22:24Bára
nevěřím
21.12. 08:00tak
marketů možná
22.12. 10:31Martin Růžička
A vy víte co tam bude?
28.12. 20:16Anna Spěváčková
Sliby developera Třešňáka?
10.01. 22:38Bob
Co nás čeká
10.01. 23:31Bob
Co nás čeká
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz