Tisk článku

„Maličkosti“ z města

Mizejí potřebné obchody a přibývají ptákoviny, které přispívají k vylidnění města

1. Z náměstí zmizely k 30. 6. 2017 Uzeniny Beta, údajně kvůli nepříznivému podnikatelskému prostředí ve městě. Místo nich zde jistě bude „tolik potřebná“ realitka nebo cestovka.

Majitel uzenin udělal několik chyb. Zahájil prodej se zalepenými výklady, takže nebylo vidět dovnitř. Mnoho lidí do takto neprůhledných obchodů nejde. Dále zrušil prodej hotových jídel a zavedl jejich prodej na objednávku 24 hodin předem. Zredukoval prodej oblíbených uzenin a místo nich zahájil prodej potravin. To byly zásadní chyby.

Ale přesto je pravda, že ve městě stále trvá nepříznivé podnikatelské prostředí.

Město naslibovalo, jak se bude scházet s malými podnikateli, jak je bude podporovat a houby, houby. Sliby, chyby. Hned po převratu tehdejší starostové dali zelenou nadnárodním supermarketům a záměrně zničili malé podnikatele. Veřejně a beze studu se současná koalice v čele se starostkou Mrzílkovou spolčila s multimilionářem a  developerem Třešňákem, kterému umožnila budoucí výstavbu hypermarketu a megaparkoviště těsně u obytných paneláků se stovkami obyvatel, na úrodném poli s možností zavlažování. Hypermarket zlikviduje nejen malé podnikatele, ale i část supermarketů. Obchodní síť se posune na úplný kraj města, lidé budou chodit kilometry za nákupem,  město se vylidní a jeho úpadek se prohloubí. Sídliště bude zahlceno dopravou, napřímená silnice bude ještě nebezpečnější než je posud.

O vstřícnosti radnice k podnikatelům by mohl jistě povědět i majitel jednoho z nejznámějších železářství pan ing. Kostřík, který přišel kvůli vietnamské rozpínavosti o prostory pro tolik potřebnou a oblíbenou Kuchyňku, kterou musel zredukovat a přesunout do nevyhovujících prostor, zatímco na náměstí zely prázdné prostory po podivném podnikatelském záměru v bývalé restauraci a v dalších plochách kulturáku.

I pan Krejčí, jediný prodejce a opravář bicyklů v centru města (na okraji Lobkovic je další, ale jak dojde starý člověk s propíchnutou duší takovou dálku?) se tísní v nevyhovujících prostorách v suterénu vedle Kovomatu, ale město, které by mělo podporovat podnikatele, které občané potřebují nebo dokonce postrádají, tento problém nezajímá.

Podnikatel by neměl chodit prosit na úřad o pomoc, město samo by jej mělo vyhledat a nabídnout mu řešení.

2. Místo dlouho uzavřené, kdysi velmi oblíbené restaurace Drak v Ruské ulici, se objevil Fish and Chips. Evidentně se jedná o Fast food
Nabízí kávu, snídaně, venkovní bar, koktejly, živou hudbu, zdarma dovezou i ALKOHOL a další nabídky. Kdo se skrývá za touto firmou?
Podle údajů z ARESU firma sídli na adrese Staroměstské náměstí, Staré město, Praha 1,
jednatel je Richard Klečka z Kobylis,
společník je Czech Village Hospitality,
jehož jednatel je COLM O’REILLY, Raheny, Dublin 5, 62 Maywood Avenue, Irsko,
jeho společník je  DE GLOBAL VILLAGE ONE LIMITED
Limassol, Chrysorogiatissis & Kolokotroni 3040, Kyperská republika

Hm, hm, tak to bude další obohacení naší sítě občerstvení. Asi jako turecký halal kebab. Vy nevíte co je halal? Tak někdy příště.

 

Anna Spěváčková

Názory

19.07. 10:01Anna Spěváčková
místo BETY
19.07. 10:10Karel
to už
19.07. 10:11Zuzana
fakt?
19.07. 11:19 Eva
bohužel
20.07. 09:42Martin Růžička
Nějak nechápu jak má město pomoci
20.07. 13:59Jan
mno ono
21.07. 12:55Martin Růžička
Nevím kolik vlastní město
20.07. 14:02Anna Spěváčková
nechápete...to je těžké
21.07. 12:49Martin Růžička
Požádal ten podnikatel
26.07. 21:33Petr
Podnikání
26.07. 22:02Anna Spěváčková
ptám se...
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz