Zastupitel Tomáš Hrodek si nevidí do úst

Na zasedání zastupitelstva 24. 6. 2020 se zastupitel za ODS projevil jako nevychovaný tvor.

Podle jednacího řádu může na zasedání zastupitelstva každý občan v 19.00 promluvit v bodě Vystoupení občanů pět minut na jakékoli téma.

Na zasedání dne 24. června 2020 promluvil v bodu Vystoupení občanů i starší pán K. Š.. Nejprve zkritizoval špatné ozvučení – v předsálí není slyšet co říkáte, pak prohlásil, že nechápe, proč město prosazuje projekt polikliniky (omylem nazval nemocnicí), který nevyšel ze soutěže. Domnívá se, že se jedná o barák, který měl být někde postavený a výhodně se uplatní v Neratovicích přes protesty všech lékařů. Dále upozornil, že tady máme odborníka pan Hrodka, který napsal k projektu polikliniky, že je povedený, a že bude vyhovovat, a kdo tam nechce pracovat, ať tam nechodí.  Tázal se: „Tak se jedná? To je prohlášení zastupitele? Je neuvěřitelné, co si zastupitelé města dovolí!“

Pak se zabýval problémem zahrádkářů, jejichž práce se potlačuje. Dává se přednost developerům, aby se prodávaly pozemky a likvidovala volná území. Předseda zahrádkářů už dlouho jedná se starostou, ale bez odezvy. Zabýval se i přístavištěm v Lobkovicích kvůli tomu, že se s občany nespolupracuje, město prosazuje přístaviště navzdory nesouhlasu občanů. Spolupráce je vidět tady na zasedání. „Vy potřebujete vnitřní přestavbu tady toho útvaru“, ukončil své vystoupení. Ozval se potlesk přítomných občanů i opozičních zastupitelů. Jenže to bylo něco pro zastupitele Hrodka. Jeho řídká vystoupení občané nikdy nekvitují potleskem.

Nahrál mu pan K.Š., který omylem oslovil starostu jako pana předsedu a město jako vážený výbor, Už delší dobu je zřejmé,  že zastupitel, bývalý ředitel Lach-neru, T. Hrodek oplývá vším, kromě tolerance ke starším lidem. Je to takový mladý, nadmíru sebevědomý frajírek.

Díky tomu, že mu starosta Kroužecký dal okamžitě slovo, opřel se do starého pána. Za souhlasného povyku okolních spřátelených zastupitelů, nebo spíš zastupitelek, jej posměšně nazval soudruhem, a pak prohlásil, že si nevšim (přesně tento tvar použil), že je rok 2020 a nemáme národní výbor. Jenže zastupitel Hrodek si zase nevšiml, že veřejný činitel musí snášet vyšší míru kritiky než obyčejný občan. Musí snášet nejen kritiku, ale i notnou dávku ironie nebo nadsázky. Avšak občan má právo na to, aby nikdo nešpinil jeho dobré jméno a to ještě na veřejnosti. To by si měl zastupitel Hrodek uvědomit.

Po tomhle, co provedl, by měl udělat co nejdříve jednu věc: Sbalit své zastupitelské nádobíčko, poskytnout svou židli svému nástupci za ODS – Mgr. Vladimíru Vaisovi z GFP a říci pápá svým voličům.

Anna Spěváčková
Jméno:Martin
Datum:10.07. 07:30
Titulek:pravda
Naprosto pravdivě a výstižně napsáno! Když už ne odstoupit, měl by se zastupitel Hrodek aspoň veřejně za své chování omluvit.
Podobně neuctivě vůči občanům se také chovaly dvě zastupitelky po jeho levici, hlavně paní Kořanová.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.07. 08:17
Titulek:zastupitelka Kořanová
Ano, máte pravdu. Nevím už při jaké příležitosti začala UČITELKA - vychovatelka dětí a mládeže, zastupitelka Kořanová na protest na zasedání zastupitelstva třískat do stolu! Asi tím dávala najevo, jak je svobodomyslná a nonkonformní. Skvělé vystupování!
Jméno:No
Datum:10.07. 17:28
Titulek:skvělé
A za naše peníze,blil by jeden.Měli by si prostudovat etiketu,ale asi by to pro tyto existence bylo zbytečné.Ale zas-co jim dovolíme,to budou páchat.
Jméno:Jiří
Datum:13.07. 09:22
Titulek:profese
On se ani starosta příliš nevyznamenal. Pan Novotný se přihlásil do diskuze o poliklinice a starosta se ho ironicky zeptal, jaké má vzdělání jako že se do toho se.., plete. Lesní inženýr, odpověděl pan Novotný. He he, na to paní Spěváčková řekla, že Mrzílková je učitelka biologie a tělocviku a Hrodek má hotelovou školu. Neřekla, že Mrnda má na starosti veřejné zakázky a Hrodek územní plán. Ale asi si myslela, že to každý ví. Tak to sem dávám.
Jméno:to
Datum:19.07. 14:08
Titulek:kařdý ví
Co je to za "odborníky" a jak "prospívají" městu...