Kudy budou jezdit autobusy k železniční zastávce a kam dále?

Ptala jsem se na zasedání zastupitelstva, načež vedoucí dopravy a přidružených činnosti L. Gottfried prohlásil, že 348 prý za závorami zahne doleva a pak pojede dál. Ale kam?

Pak mi poradil, abych zašla za ním na úřad, že tam má zprávu Ropidu a tam to je černé na bílém. Podivné, že si nepamatuje znění tak důležitého dokumentu. Ze zkušenosti už vím, že se za takovým mlžením skrývá něco, co má být utajeno, protože se jedná o nějakou levotu.

A zdá se, že mé tušení je správné. Už letí po městě fáma, nebo je to pravda?, že bude zrušena zastávka u trojky školy a místo ní budeme vystupovat a nastupovat až za trojkou školou. No to by bylo nemilé překvapení pro lidi z východní části  sídliště. A nejen pro ně. I pro rodiče a děti ze školy.

Samozřejmě, že nelze něco utajovat do nekonečna. Pravda vždy vyjde na povrch. Brzy se dozvíme, jaké tajemství je před námi ukrýváno.

Když není radnice otevřená vůči občanům a pravdivě jim neoznamuje všechny informace, vznikají fámy.

Ani zastupitelé často nevědí vůbec nic. Už jsem upozorňovala, že pak vznikají stavební i jiné zmetky. V pořádku není prakticky žádná stavba ve městě. Rekonstrukce sídliště Na Výsluní - obě části, Vojtěšská, Masarykova, přechody, stojany na kola, vysazené a ořezané stromy, kamínkové záhony a další vadná rozhodnutí. I to, co radnice plánuje má nachystáno, skončí bídně.

Ubezpečovala jsem občany, že dokud nebudou investice vybírány veřejně ve spolupráci s obyvateli, a pak ve stádiu studie  podrobeny oponentuře zastupiteli a občany, nic tady nebude v pořádku.

Dokud se vše bude řešit za zavřenými dveřmi na radnici, budou miliony vylétat oknem do soukromých kapes a město bude dál upadat.

P.S.: zastupitel Šanda oslovil vedoucího dopravy Gottfrieda a ten mu esemeskou oznámil, že rušení zastávky u trojky školy je fáma. Přesto tento článek bude zveřejněn, kolikrát jsme z radnice slyšeli různé sliby a dušování se, že se jedná o fámu. Neboť v politice se slovům nedá věřit (ani esemeskám v mobilu). Mimo čin je všechno lež.

 

Anna Spěváčková
Jméno:Petr
Datum:06.12. 09:54
Titulek:Busy
Chtelo by to ty podklady, takhle muzem jenom fabulovat.

Uvidime jak to dopadne, ale jedine logicke reseni je vedeni 348 ulicemi U zavor -> Manesova -> dal po Dr. E. Benese t.j. "obejit" III. ZS.

Dalsi varianta by mohla byt, ze 348 obehne Neratovice po aktualni trase, nasledne po zastavce Dum kultury zahne vlevo -> Manesova -> U zavor -> Byskovicka, zastavka U Vojtecha se presune pred krizovatku Vojtesska x Byskovicka (stejne ted je umistnena nelogicky tesne u prejezdu).

Osobne si myslim, ze to dopadne zrusenim/presunutim terejsi zastavky III. ZS, prostory zastavek pak mohou byt vyuzity jako K+R pre obsluhu III.ZS.
Jméno:Zuzka H.
Datum:07.12. 17:52
Titulek:348
Pravděpodobně 348 pojede po městě po své trase. Nabere cestující u trojky školy, pak zahne do ulice Mánesova, celou ji projede a zpátky k Vojtěchu a po byškovické na svoji trasu. Už u výjezdu z ulice Mánesova na vojtěšskou dělají dělníci větší záliv, aby se autobus vytočil. To než 348 projede Neratovicemi, tak to bude určitě 20 minut času než vyjede na státovku. To už snad bude rychlejší vlak. No uvidíme.
Jméno:Petr
Datum:07.12. 20:42
Titulek: to bude
Dílo.Od kulturáku,asi z okolních ubytoven jezdí v brzkých ranních hodinách spousta připitých,přiožralých špinavců,že to v buse smrdí jak v latríně.Ještě by měl zajíždět k 1.vrátnici pro ten modelling.Hrůza.
Jméno:Petr
Datum:08.12. 09:14
Titulek:348
To rozisreni zatacky jdem videl, nenapadlo mne ze to souvisi s timhle, spis jsem si rikal ze konecne z toho delaji normalni krizovatku :)
Dle toho co pisete bude projizdet U Vojtecha 2x - jednou po sve tradicni trase a podruhe pri kolecku kolem Manesovky. Snad tam bude stavet jenom 1x, jinak mate pravdu, vsichni si takhle prodlouzi cestu do Prahy o 5-10 minut, vzhledem k prejezdu na Vojtessky i vic.
Jméno:Hojdar
Datum:09.12. 08:54
Titulek:??
Komu má sloužit ta nová bus zastávka? Cestujícím z Libiše asi ne, ti to mají rychlejší dojít si na státovku. Cestujícím z Byško - ne, stejný případ. Tak fakt nevím. Nebude tam jezdit jen 479 - městské MHD?
Jméno:Petr
Datum:10.12. 12:20
Titulek:zastavka
jelikoz se tam postavilo "P+R" (i kdyz v Neratovicich je to funkcne spis standardni rezidencni parkoviste), vlakova zastavka a autobusove zastavky, asi bude jista snaha presmerovat vsechny busy (z ul. 28. rijna) sem a pokusit se o nejakou navaznost na vlak. Idea dobra, provedeni uvidime :-)
Jméno:Jindřich
Datum:11.12. 06:48
Titulek:Idea dobrá???
Ne blbost, všichni to budou mít na autobus o hodně dál, lidi do práce, děti do školy. Ale vedení města se dušovalo, že zastávka u III. ZŠ zůstane zachována, tak uvidíme, jestli zase nelžou v přímém přenosu.
Jméno:Karel
Datum:06.12. 17:22
Titulek: větší debilitu
Nemohli vymyslet,ale asi to splnilo čísi účel a další.Nevěřím,že je zde zájem o občana.Takže vlaky budou stavět ve městě na x zastávkách i na té,jejiž místo je značně nebezpečné a nehodové.BINGO!Už ať táhnou!!Ještě by tu mohli udělat letiště a konězpřežku,inteligenti.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.12. 10:57
Titulek:Návrhy trasy autobusů 348.
Tento příspěvek jsem zaslala do Listů, jestli bude zveřejněn mi známo není, už dva články mi byly zcenzurovány, takže...uvidíme.
Osobně se domnívám, že by měl starosta města Kroužecký do kulturáku svolat shromáždění občanů, aby se vyjádřili k návrhům. Hlasovala bych pro druhý návrh, zrušení zastávky u kulturáku a trojky školy je příliš velký zásah do zvyklostí cestujících.

Text příspěvku:
"Městem koluje fáma, že kvůli zastávce autobusu u nové železniční zastávky bude zrušena stávající u trojky školy. Dostal se mi do ruky návrh nových tras autobusové linky 348 a to od zastávky Neratovice, Byškovice - Libiš, Aut. stanoviště; pro porovnání se uvádí stávající délka úseku tam 4 430 m, zpět 4 510m.


Návrhy:

Verze 1: Byškovická - Vojtěšská - Mánesova (zastávka u žel. stanice) - Na Výsluní - 28. října (zastávka u trojky školy) - Benešova - Kojetická - Mládežnická - Libiš, Aut. st. Délka úseku tam 5 100 m, zpět 5 200 m. (Negativní vliv: zajížďka přes zastávku U Vojtěcha, zrušení zastávky Dům kultury).

Verze 2: Byškovická - U závor - Mánesova (zastávka u žel. stanice) - Benešova - 28. října (zastávka u trojky školy) - Na Výsluní - Kojetická - Mládežnická - nám. Republiky (zastávka Dům kultury) - Vojtěšská - Hraniční - Libiš, Aut. st. Délka úseku tam 5 040 m, zpět: 5 120 m.

Verze 3: Byškovická - U Závor - Mánesova (zastávka u žel. stanice) - Benešova - Kojetická - Mládežnická - nám. Republiky (zastávka Dům kultury)- Vojtěšská - Hraniční - Libiš, Aut. zast. Délka úseku tam 4 660 m, zpět: 4 740 m. (negativní vliv: zrušení zastávky u trojky školy - nutnost výstavby zastávek v ulici Benešova)."

V tomto případě platí, že že fáma o zrušení zastávky u trojky školy není žádná fáma, ale pravda.

Ptám se: která verze je pro obyvatele města nejpřijatelnější? Kdo rozhodne a na základě čeho o tom, která verze zvítězí?

Mgr. Anna Spěváčková (SPD)
Jméno:Petr
Datum:13.12. 10:22
Titulek:dotaz
ten dokument, ktery p. Gottfried ma / mel by mit... je v utajovanem rezimu? Proc Vam ho, jako zastupiteli, nechce ukazat?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.12. 12:08
Titulek:diskriminace....
Není dobré dávat veřejně najevo, že Spěváčkové někdo něco poskytne...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.12. 09:47
Titulek:rozhodnutí
Prý to rozhodne kraj. Pokud to bude zase od zeleného stolu, jako obvykle bez debaty obyvateli, pak nás opatruj pánbůh.
Jméno:Bohnice <Pingcow@seznam.cz >
Datum:13.12. 22:06
Titulek:Zastávka
Bych zrušil všechny zastávky at si lidi chodí do byškovic
Jméno:hm,
Datum:15.12. 06:07
Titulek: souhlas
A do Prahy hezky pěšo anebo konězpřežkou.