Cenzura v Listech zdárně pokračuje, za naše peníze.

Do říjnového čísla Listů města Neratovic jsem opět zaslala článek, ve kterém jsme reagovala na nezveřejněný zářijový článek.

Milí spoluobčané. Do minulého čísla Listů jsem poslala příspěvek na téma: „Staronová koalice už skoro rok drží otěže města pevně v rukách.“ Nebyl otištěn. Někdo z radnice si zahrál na všemocného cenzora, který rozhodl o tom, co je a co není pomluva a překazil opoziční zastupitelce promluvit ke všem občanům. Kdopak to asi byl? Prý jsou to samé pomluvy. Je pomluva, že místostarostka Mrzílková ovládá starostu, radu, koaliční členy zastupitelstva i většinu úředníků městského úřadu? Ne, není. Je to skutečnost. Další příklad: na minulém zastupitelstvu byl 13 hlasy schválen nový jednací řád, který údajně vypracovala a předložila zastupitelstvu místostarostka Mrzílková. Ve skutečnosti ve starém jednacím řádu pouze změnila dva body: 1. vystoupení občanů bylo přesunuto ze začátku až na konec jednání –  nikdo nebude čekat několik hodin na konec, nikdo neví, kdy bude. V poslední době se množila kritická vystoupení občanů a tomu bylo nutno zabránit. 2. Zastupitelé budou dostávat podklady pro jednání jen v elektronické podobě. Tato změna postihla starší zastupitele, kteří špatně vidí nebo si nejsou jisti práce s počítačem. Je to diskriminace seniorů. Prý kdo chce, může si listiny nakopírovat sám. Hlavně si pak musí sám koupit papíry, toner a tiskárnu. Tomu se říká házet klacky pod nohy. Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města (SDP).

Uhodli jste, že článek nebyl opět zveřejněn? Správně, nebyl. Žádala jsme znovu, kdo a proč rozhodl o jeho nezveřejnění. Údajně o tom má rozhodnout redakční rada, ale není tajemstvím, že hlavní slovo má bývalá starostka, nyní neuvolněná místostarostka Mrzílková. A tak se nedivte, že článek nevyšel. 

Stále jsme nedostávala žádnou odpověď, až 23. září 2019 mi přišel dopis od Jiřiny Kovářové, oficiální redaktorky. Napsala mi, že redakční rada neschválila otištění obou dvou příspěvků, neboť prý nejsou v souladu se Statutem pro vydávání Listů Města Neratovice. Podle Statutu, článku II., bodu 2d, nebudou publikovány příspěvky hanlivé či urážející představitele města. Nenapsala, kterého představitele města jsem v článku urazila a čím, ani koho jsme pohanila a jak. Ještě dodala,  že moje příspěvky jsou osobní, útočné a pomlouvačné a takové prý nepatří do městského zpravodaje, ať jsou od zastupitele či občana. A opět mi nevysvětlila, čím jsou moje články hanlivé a koho urážejí. Nedozvěděla jsem se ani to, kdy zasedala redakční rada. Potvrdila mi tím moji domněnku, že o článcích rozhoduje místostarostka Mrzílková tak jako v době, kdy byla starostkou.

Na moji žádost o zápis z jednání redakční rady J. Kovářová odpověděla: Redakční rada není  výborem ani komisí zastupitelstva či rady města a není povinna vyhotovovat zápis. (V tom se paní Kovářová mýlí: členy redakční rady jmenuje rada města, je to tedy komise rady a ta má v jednacím řádu povinnost vyhotovovat zápis).

V listopadovém čísle jsem se rozepsala o včelkách samotářkách, jsme zvědavá, zda bude i on zcenzurován.

Tak to jsou vyvážené Listy města Neratovic, které platíme z našich peněz. Cenzurované, vychvalující jednu skupinu vyvolených, určené jen pro „někoho“. A tomu se říká demokracie po neratovicku. Hlavně nesmíte nikoho kritizovat a psát pravdu.

Anna Spěváčková
Jméno:Marie
Datum:07.11. 17:22
Titulek:jj,o panstvu jen v dobrém..
Je to hnus fialovej co se tu za našimi zády a za naše peníze páchá.A oni si asi myslí,že se to lidé nedozví či co.fakt se začínám už delší dobu stydět za to,kde bydlím.A víte kolik takových podobných dopadá úplně stejně??!!Říkám si:karma je zdarma a boží mlýny melou...Na pár takových už došlo,včetně jejich další nejbližší.Chovají se jak když jim město patří a skládají nám milosrdenství či co..KOCOURKOV hadr.
Jméno:Klára
Datum:10.11. 08:09
Titulek:..a tak mne napadá
kde a jak se proti NEdemokracii bránit..Páč mám takový neblahý pocit v našem městě,že ani moc nikomu nevadí.Lidé si zanaříkají v krámě,v hospodě u píva a to je asi tak vše.Takže svým způsobem je jim to dovoleno.ve finále vše hrají a směřují zase jen k p.Spěváčkové,která je tu na vše a vše má spasit.Jít se svou kůží na trh.Nebo se mýlím???
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.11. 09:21
Titulek:tak to vidím
Vadí, nevadí? Někomu nevadí, protože ráno odjede do zaměstnání, vrátí se večer. Co se děje kolem něho nevnímá, nemá čas, je unavený...Mladí mají klapky na uších (doslovně) a ne všichni, ale hodně z nich zajímá jen to, kam si půjdou večer zapařit a jak se opijí...Pořád jsou ubezpečováni, že mají svobodu a žijí v demokratické zemi. Kdo se bouří, ubližuje naší demokracii. Staří lidé: ne všichni, ale mnoho je zvyklých se uskrovnit, vydržet co se dá, jsou vděční za maličkost: paní starostka nám pořídila lavičky (skutečně jsem vyslechla), jakási úcta před vládci pocházející ještě z dob monarchie a tatíčka Masaryka. I když občas prolétnou vzduchem zprávy o myšlence na nějakou změnu ve vedení města, vždy se jedná o lidi, kteří jsou lační moci, mnozí i peněz a spadli bychom z louže do bláta. Vztahy mezi vlivnými jsou zakonzervovány, kostlivci ve skříni pečlivě uschováni, co s tím? Jen masa lidí by s tím hnula, jenže kde ji vzít?
Jméno:Jindra
Datum:10.11. 10:21
Titulek:starosta
Zklamal mě nový starosta Kroužecký.Myslel jsme, že bude samostatně rozhodovat, jenže když jsme viděl přenos ze zasedání, ztratil jsme veškeré iluze. Neumí řídit jednání, nechá se komandovat Mrzílkovou a za co? Za super slušný plat. Určitě nebere pár tisícovek jako pracující člověk. Kdo ho tam nasadil?
Jméno:Jan
Datum:10.11. 12:52
Titulek:zjistil
Že politika ponese více než provoz nějaké kavárničky.To už se proslýchalo před několika lety tam.A jak se říká: nic není o ničem a jen tak v téhle zemi.Jasně,že si bývalí zvolení budou do svých řad zajišťovat své nástupce ve vládnutí a starých vžitých zvycích.A tak dokola.Nepotřebují žádnou Spěváčkovou,Novákovou atd,aby jim koukala do karet a ještě informovala.Potřebují čistý vzduch.A loajálně nakloněné.