Zastupitelé konečně dostali možnost se seznámit s projektem stavby polikliniky na místě bývalé školky

Na 19. září 2019 svolal  starosta města Kroužecký do zasedací místnosti MěÚ schůzku zastupitelů (veřejnost pozvaná nebyla) s projektantem polikliniky, kterou město chce postavit na místě zbourané školky v prostoru původně určeném pro vyžití obyvatel okolních paneláků.

Bohužel, z akce nebyl pořízen žádný zápis a tak neexistuje doklad, jaké byly námitky a požadavky přítomných. A bylo jich hodně. Proč je zbytečně uprostřed budovy naplánováno átrium, je to nejen únik tepla, ale i rozšíření budovy do zeleně, nevyhovuje návrh, aby pacienti seděli na chodbách, chybí přijatelné zázemí pro lékaře, je možné zvýšit počet podlaží, proč je navržena plochá střecha, kde budou lidé a lékaři parkovat, bude nájem tak vysoký, že lékaři nebudou mít zájem se do polikliniky nastěhovat a další….

Dozvěděli jsme se, že město vypsalo architektonickou soutěž na architekta a zhotovitele projektové dokumentace na objekt Městské polikliniky Neratovice. Soutěž byla posléze zrušena, z těch čtyřech byly vybrány dva subjekty a nakonec prošel projekt Adama Rujbra Architects s.r.o., který údajně navrhl spoustu poliklinik a je tudíž uznávaný odborník.

Na webu společnosti jsme našla v referencích pouze dvě nemocnice, ale žádnou polikliniku. O tom se můžete přesvědčit:

http://www.ararchitects.cz/cs/reference?kategorie=sluzby-a-vyroba&strana=1&do=category

Bohužel, pro veřejnost nebyla uspořádána žádná prezentace, ačkoliv občané města se zájmem sledují průběh akce počínaje nesmyslnou privatizací domu hrůzy na Kojetické a jsou už nyní postiženi odchodem lékařů a s obavou nahlížejí do budoucnosti.

Anna Spěváčková
Jméno:Karel
Datum:15.10. 17:30
Titulek: mno príma
Ta už tu měla stát před tím než přišla ta fraška s poliklinikou na Kojetické.Ale jak je známo,u nás v kocourkově to chodí trošku jinak.To,že si doktoři žili v najatých prostorách polikliniky je pěkný blábol,leč důvod jak lidem zalepit ...ústa.Co jsem slyšel,spousta doktorů si stěžuje na neadekvátní podmínky.Kapitalista si to jistě zdůvodní a koblihy s ovcemi odkývají.
Jméno:Kim <Pingcow@seznam.cz >
Datum:20.10. 19:35
Titulek:Poliklinika
Tady nikdy poliklinika nebude máte polikliniku na Štěpáně na Mělníku proč by měla být tady v Neratovicích zbytečnost
Jméno:Džon
Datum:21.10. 05:07
Titulek: na Štěpán
Ti milej zlatej s..e Bílej Tesák.Čus!