Jak je to s lékaři a s rehabilitací v domě 1021

 Krátce a stručně: město (staro - nové vedení města v čele s L. Mrzílkovou, jejím klanem a ODS) si usmyslelo, že nechá zrekonstruovat kulturák tak, aby spodní část byla přeměněna v novou radnici, prý konečně vyjadřující význam našeho města

Tedy vše nové, drahé a representativní, vyžadující velké náklady. Původně odhadované na 200 milionů, nyní už okolo 300 milionů. Když luxus, tak luxus. Ale kde na ni vzít peníze? Co se ještě tady v té ubohosti dá zpeněžit? Někoho napadlo prodat byty pod záminkou, že jich město vlastní příliš mnoho a neumí s nimi hospodařit.

Kdo je ale skutečný mozek této taškařice, se můžeme pouze domnívat. Kdo byl autor myšlenky a kdo jen bílý kůň? T. Hrodek - velký myslitel ODS a zastánce veškeré privatizace spolu s ostatními funkcionáři strany? Nynější starosta R. Kroužecký, který veřejně navrhl privatizaci bytů? O tehdejší starostce Mrzílkové není pochyb, že byla a je šedou eminencí na radnici. Ale je možné, že i ona je ve skutečnosti jen řízená někým mocnějším?

Ale to nic nemění na skutečnosti, že byly prodány domy družstvům, mezi nimi i pověstný dům hrůzy na Kojetické 1021 s neplatiči, brouky, štěnicemi a rusy. A také s rehabilitací a lékaři. Původní odhad ceny domu byl cca 73 milionů, podporou de minimis byla snížena na cca 68 milionů.

V čele družstva domu 1021 stanul tříčlenný výbor v čele s panem Kučerou. Družstvo okamžitě schválilo navýšení nájmů - rehabilitaci a lékařům zhruba sedmkrát. Pro rehabilitaci je nová částka likvidační, ani lékaři s ní nesouhlasili. Město jim již delší dobu stanovilo velmi nízký nájem, ale dělalo to s vědomím, že lékařům jsou v jiných městech nabízeny vybavené ordinace, vysoké nástupní odměny, služební byty a jiné benefity.

Lídr NeraHnutí Pavel Šanda na webu neratovin nabídl řešení, T. Hrodek za ODS, bývalý ředitel LechNeru, navrhl spolupráci člena strany pana Dindoše (není lékař) se starostou. Starosta nabídku přijal.

Nezapomeňme, že prostředí polikliniky je dosti otřesné. Ve srovnání s jinými městy je to vyloženě ostuda.

Tak co nyní s tím. Ti, co to zkurvili, by za to měli pykat nebo si alespoň posypat hlavu popelem. Nic takového nikdo neudělal. 

Hrozí a hrozilo, že lékaři se seberou a odejdou z města a rehabilitace zavře své prostory.

Na zasedání 13. 2. 2019 jsem navrhla, aby koalice a opozice zapomněly na nepřátelství a schválily usnesení, kterým pověří starostu města jednáním s lékaři, bytovým družstvem a rehabilitací. Bohužel, NeraHnutí, které si poněkud přivlastnilo začátek mého návrhu, zapomnělo na termín. Ale starosta Kroužecký už navštívil rehabilitaci a jednal s paní Rajnyšovou. Pokud se týká lékařů, není mi známo, jak se situace vyvíjí.

Dá se říci, že my zastupitelé, pokud nemáme přímý kontakt na vedení města, víme...no nic. Je to taková neratovická specialita. Ututlat, zatlouci, lhát, překrucovat, utajit.

A je bohužel pravda, že mnoho občanů to považuje za normální.

Tak lidi, přijďte na zasedání zastupitelstva 27. března 2019  v 17. hod. Pokud to radniční žraločci nezmění. Měl by se uskutečnit on line přenos!!!!!!!! Bude to lepší než nějaký televizní seriál….

Anna Spěváčková
Jméno:Mirek
Datum:15.03. 10:46
Titulek:BD
Nevím, ale myslím si že prodej většiny domů pod bytová družstva byl správný krok, protože ty lidé tam bydlí třeba 20 let a dostali nabídku vstoupit do družstva a to se týká i této budovy. Nikde se tu nepíše že to ti lidé mohli odmítnout a žádné bytové družstvo by nevzniklo a město by tuto budovu vlastnilo dál. Argument že ti lidé byli postaveni před hotovou věc a že musí dům koupit je blbost nemuseli, ale většinou si to odsouhlasili že chtějí vstoupit do družstva. Vím, že je to dům hrůzy a že s tím budou mít hodně práce ale mají větší pravomoci vůči neplatičům než město a mohou za čas s tím domem něco udělat aniž by jim to lidé v baráku sami ničili ( říkám časem ne hned ). Co se týká polikliniky už dávno měla být postavená nová to na okraj. Co se týká bytového družstva nasadili tržní nájem a to se doktorům a rehabilitaci nelíbí. Na jednu stranu se jím nedivím ale mají dost času se zkusit dohodnout s bytovým družstvem. Zaslechl jsem i názor že se dům měl prodat družstvu třeba bez těch dvou pater a polikliniky. Nejsem expert ale nedokážu si představit že by jim banka dala úvěr a jak by pak dělali údržbu baráku a jak by jím ručili. Snad se bytové družstvo s lékaři a rehabilitací dohodne ku prospěchu všech než se postaví nová poliklinika kam lékaři přejdou. Ale mám ještě dotaz či připomínku až se postaví poliklinika tak tam budou lékaři asi platit tržní nájem si myslím ale rehabilitace ho stejně platit nebude moct ta je závislá buď že sežene prostor skoro zadarmo a nebo že ji bude někdo dotovat.
Jméno:neratovanda
Datum:16.03. 07:03
Titulek:K inzerátům
Paní Spěváčková, myslíte, že by někdo z našich lékařů, kteří mají svůj věk a rodiny zde a v okolí šel př. do Liberce, byť nájem 1 Kč. Nebo když někdo prodává zavedenou ordinaci z důvodu odchodu do důchodu, že ji přenechá za 1 Kč-tam je to otázka milionů. Zase jsme u té tržní hodnoty. Zkrátka naše na něco dobrá dostupnost Prahy je v jistých případech pro nás z Neratovic dosti problematická a z města se stává satelit.