Skončily (prozatím) povolební utajované pletichy a intriky vládnoucí (doufám, že také prozatím) mafie v čele města. 

Předpokládám, že jsou vám známy výsledky komunálních voleb. Zdánlivý vítěz - NeraHnutí - sice posbíral překvapivých osm mandátů, ale na obsazení radnice to nestačilo. Do převahy jedenácti zastupitelů chyběly tři hlasy. 

Opět předpokládám, že je vám známo, jak funguje hlasování v zastupitelstvu - kdo chce něco prosadit, musí věc schválit většinou jedenácti hlasů. NeraHnutí by muselo do své koalice získat dva zastupitele ze Společně pro Neratovice (SpN) či singly z KSČM nebo SPD či Volby pro Neratovice (VpN). Zastupitelka za SPD byla shledána nepřijatelnou, o reakci KSČM mi není nic známo a Štěrba z VpN je znám svou vazbou na radnici. "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej", zní známé úsloví.

Takže začal boj obou stran o získání dvou hlasů ze SpN. Kdo nabídl více, ten získal potřebné hlasy. Neznám průběh jednání, ale dovedu je představit. Kroužecký byl jasný; navrhl a pomohl koalici prosadit velmi výhodnou privatizaci městských bytů, která do kasy nasypala stovky milionů, a nabídku starostování nelze odmítnout. Pro paní Landovou se našlo místo v radě a možná se objevily i další benefity.

Povolební pletichy malých ušmudlaných trpaslíků převálcovaly vítěze tak jak předvedla jiná města. Čest se opět stala přítěží, znovu zvítězily peníze a moc.

Kvůli žalobě na neplatnost voleb byl posunut termín ustavujícího zasedání městského zastupitelstva na 12. listopadu 2018 v 17. hodin ve velkém sále Společenského domu v Neratovicích. Zasedání je samozřejmě VEŘEJNÉ pro všechny.

POZOR: Občan s trvalým bydlištěm v Neratovicích nebo majitel nemovitosti může promluvit ke každému bodu programu! I k programu, ale nemůže navrhnout doplnění programu. Zastupitel ano! Prozatím platný jednací řád dovoluje, bohužel, hovořit pouhé tři minuty, pět minut může promluvit v bodě Vystoupení občanů. Zájemce o vystoupení se může (ale nemusí) předem zapsat do listiny u vchodu. Pak stačí zvednout ruku a přihlásit se do diskuze.

Na programu zasedání je řada velmi důležitých bodů, ale to je obsahem dalšího článku.

Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města Neratovice

Jméno:3 minuty?
Datum:12.11. 16:06
Titulek:počítá se
do toho i zakašlání? To je nezájem o názor, víc nic. 10 minut je ok, a kdo chce, řekne za míň času.
Jméno:Michal
Datum:12.11. 16:54
Titulek:Trochu jiný pohled
a není to trochu jinak, neschopnost vítěze dělat kompromisy, schopnost dohodnout se (stačilo se 3 zastupiteli), to je to co ho odstavilo, ne obráceně. Ono zůstat v opozici s 8 členy zastupitelstva je opravdu "umění"
Jméno:Lukáš
Datum:14.11. 15:54
Titulek:ustavující zastupitelstvo
Byl jsem se po dlouhé době podívat na ustavujícím zastupitelstvu a už nejméně zase čtyři roky nepůjdu. Ještě by chtělo dodat, že jsem volil Nerahnutí (poprvé a naposledy). Když jsem pozoroval důležitá hlasování - 12 PRO (2 Společně pro Neratovice, 5 Neratovice Jinak, 3 ODS, 1 Volba pro Neratovice, 1 KSČM) a 9 PROTI (8 Nerahnutí, 1 SPD). A tak to bude celé čtyři roky. Koalice znuděně vyslechla plamenité projevy opozice (a že jich bylo) a stejně si udělala co chtěla. Pan Šanda je asi spokojen, já však ne!!!
Jméno:J.
Datum:14.11. 18:53
Titulek:Další
Co si raději přečíst předchozí komentáře a nepokládat zbytečně dokola stejné otázky (to platí i pro ostatní).

V prvním kole jednali o programových průnicích.

Ke druhému kolu, kde by řešily funkce, ani nedošlo.

Jidášové se už mezitím ze zištných důvodů přidali k Mrzílkovcům.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.11. 09:15
Titulek:Zprávy....o ustavujícím zasedání zastupi
Milí přátelé i nepřátelé:
V pondělí proběhlo ustavující zasedání MěZ. Začalo slibem zastupitelů; pokud se jím budou řídit, má město po problémech. Ono nějaké má? Asi ano, když Neratovice jinak, které vládne už čtyři roky a znovu obsadilo všechny významné posty, v dalším volebním období vyrukovalo se stejným názvem, tedy že bude spravovat město jinak. Veřejně tím přiznalo, že vládlo blbě. Když to vezmeme od těch velkých záměrů až po ty menší, pak tu máme hloupý a nepromyšlený záměr přístaviště na Labi, zbytečný hypermarket na úrodném poli a tamtéž megaparkoviště, zpackané silnice a ještě zpackanější chodníky a veškeré projekty týkající se komunikací, no a pak ty nešťastné projekty a už i realizace veřejných ploch, masivní úbytek funkční rostoucí zeleně, příkladem je příšernost u ZUŠky a naproti kulturáku, návrh nového územního plánu, s tím souvisí i neodbornost a neodpovědnost některých zaměstnanců některých odborů, pak následuje totální neochota politiků debatovat s občany a naslouchat jim, nelze pominout ochota mnoha zastupitelů a úředníků lhát lidem do očí, celková politická nemravnost politiků a jejich pomocníků... neexistující občanská kontrola... a tady nastoupená cesta pokračuje: pořád nebyla zveřejněna koaliční dohoda a program, cokoli tedy bude dovoleno. Jako privatizace městských bytů, s níž najednou vyběhla část minulých (i současných) zastupitelů. I nyní na zasedání nikdo neřekl ze zvolených funkcionářů, jakou má prioritu po volbách, co bude prosazovat ve prospěch občanů. Staronový spolek nemravně obsadil výbory svými lidmi, nedal je opozicí, jak bývalo zvykem. Opět zvolili známého realitního makléře z Kelských Vinic, jemuž opravdu velmi záleží na neratovických nemovitostech. Zdánlivě opoziční Vojtová, které slavnostně přiklepli kontrolní výbor jako opozici, nakonec hlasovala s většinou. Na zasedání přišlo cca 50 lidí, z mého pohledu od zastupitelského stolu vpravo se semkli podporovatelé bývalé starostky, vlevo příznivci opozice. Jako v bibli: bezejmenný lotr po pravici Kristově byl zločinec, odsouzený podle římského práva k ukřižování. Jak je vidět, historie se opakuje. Vzhledem k nedostatku času jen největší kuriozity: neuvolněnou místostarostkou byla zvolena L. Mrzílková, zastupitelé nehlasovali o náplni její práce !(glosovala jsme to tím, že firma také nepřijme zaměstnance a pak teprve bude hledat náplň jeho práce), plat 28 000 nakonec nebyl v seznamu odměn, bude prý vykonávat svou funkci ZADARMO!!!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.11. 09:16
Titulek:dokončení
Tady je řada na výborech, aby pilně sledovali vyplácené odměny... A další nečekané rozhodnutí: byl schválen návrh pana Vebra: „Zastupitelstvo pověřuje starostu města zahájením jednání o možných alternativách umístění přístaviště oproti doposud plánované lokaci na louce v ulici Palackého.“
Jméno:Kurtel
Datum:15.11. 10:17
Titulek:Ono
to s tím přístavištěm tak nečekaný nebylo kromě toho že to byla navrženo hned na prvím jednání.
Že pod jez to psal dokonce i Hrobek ve svém leporelu.
Ale dopadnout to může stejnak všelijak.
Jméno:Ri
Datum:15.11. 12:49
Titulek:Prý
byl dojemný příspěvek zastupitelky Kořanové/Neratovice jinak na závěr-bojí se jít ve tmě domů a bude žádat doprovod městské policie...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.11. 13:22
Titulek:je to pravda,
Je to tak...spolu se zastupitelem a radním Štěrbou velmi emotivně odmítla pozdější začátky zasedání a dodala, že se bojí jít ve tmě domů a bude žádat doprovod městské policie. Na příštím zasedání se jí zeptám, co ona jako radní hodlá udělat pro to, aby mohly v Neratovicích samotné ženy chodit bez obav domů z akcí či od autobusu nebo vlaku...
Jméno:To je konec
Datum:15.11. 13:46
Titulek:Ha ha
Zrovna ona, která to má asi nejblíž. Může chodit s Hrodkem jako osobním strážcem, mají cestu stejnou.
Jméno:Jakub
Datum:15.11. 14:10
Titulek:není radní
Kořanová není radní. Je pouze řadová zastupitelka, jako vy paní Spěváčková nebo pan Šanda.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.11. 20:34
Titulek:děkuji za upozornění!!!
Ježíši, máte pravdu, já ji pořád vidím na tom místě pro radu, která při zasedání zastupitelstva tam nemá co dělat. Nejvyšší orgán samosprávy je přece zastupitelstvo a rada se má jemu zodpovídat ze své činnosti. To jsme zvědavá, kdy na to někdo upozorní. Zase to zůstane na mě....
Jméno:Míša
Datum:17.11. 03:01
Titulek:multifunkční
Hrodek ala bodyguard...To tu ještě nebylo !Hotovej Kevin Costner.Tady se člověk v té chemické louži zasměje..:-) :-).
Jméno:Pepa
Datum:16.11. 21:27
Titulek:Cože?
Kdo paní Kořánovou viděl, tak i když se narve do rádoby sexy oblečku, tak zrovna ona se nějakého znásilnění cestou domů bát nemusí. I když pravda, tma schová kdeco.
Jméno:Alč
Datum:15.11. 10:41
Titulek:Pro pána Michala
Tady to máte jasně v Mělnicku napsané.
"Pokud by se Společně pro Neratovice rozhodly pro koalici s NeraHnutím, určitě by vznikla, ačkoliv dohromady máme jen 10 hlasů. Kdyby na té koalici trvali, jistě by se našel jedenáctý hlas do koalice, nebo alespoň tichá podpora některých dalších zastupitelů. Z toho jednoznačně plyne, že do koalice s NeraHnutím jít nechtěly."
A pak teda jako měli podle Vás dělat co? Jít do koalice s kamarády Jaroslava Třešňáka?