V Nerakocourkově postavili hřiště, ještě není zkolaudované a už je v provozu

Na Výsluní za panelovými domy vyrostlo nové hřiště místo starých, ale oblíbených kovových prolézaček, houpaček a skluzavky. Hrály si zde menší děti, byl zde klid a příjemné posezení.

Není zřejmé, z čího popudu, na radnici se to nedozvíte, byly ty staré hrací prvky  vyrvány ze země a nahrazeny kládami dnes tolik žádaného tzv. akátového hřiště. Z dálky vyhlíží jako řada telegrafních tyčí, ale dětem příliš dobrodružství nenabízí. Hned z počátku bylo jasné, že jeden z prvků bude lanovka, která je noční můrou pro obyvatele domů u nemocnice. Je totiž značně hlučná a lidé si na ni marně stěžují. Kromě toho se na hřiště s lanovkou začnou stahovat pubescenti, kteří se dostávají do konfliktu s malými dětmi. Bylo mi jasné, že klid a pohoda z vnitrobloku zmizí.

Paní Přeučilová ze záhadných důvodů ze správy majetku zmizela a nahradila ji paní Hrodková, manželka místostarosty. To je taková oblíbená praxe naší radnice. Oznámila jsem jí, že lanovka bude zdrojem hluku a stížností obyvatel, navíc se zde budou vykytovat party starších dětí a mládeže a s těmi budou problémy. Paní Hrodková pravila, že všechny prvky včetně lanovky jí doporučila zástupkyně firmy, lanovka je prý pro děti 3+. Tři plus!!!! Tak to mě dorazilo. S místními matkami se neporadila, to je také oblíbená praxe naší radnice. Úřednice nejlépe vědí co potřebujeme a co se nám bude líbit. Chtějí jenom naše dobro a my jsme nevděční nespokojenci.

Na moje slova došlo. Sotva byly odstraněny zábrany, vtrhla na hřiště mládež a celý víkend se ozývalo: ššššššššš, buch, křáp až do pozdních večerních hodin.

Tuto neděli jsem ve nepříjemném vedru našla s vnoučaty jediný nejbližší stín pod stromy ve vnitrobloku. Kousek od nás po lanech skákali statní puberťáci, bylo jen otázka času, kdy je vytrhnou a zničí.

A já pitomec jsem je šla upozornit, že je to dětské hřiště a oni tam nemají co dělat. A to jsem si naběhla. Jeden z nich mi s vítězným úsměvem oznámil, že na hřišti není žádný provozní řád a návštěvní řád, který MUSÍ být na každém hřišti, musí zde být uvedeno, pro jakou věkovou kategorii je určen každý jednotlivý herní prvek. Měl pravdu. Byla jsem za blbce.

Tak jsem zase navštívila paní Hrodkovou a ta mi oznámila, že hřiště přece ještě není ZKOLAUDOVÁNO a tudíž není v provozu  a že provozní a návštěvní řád tam BUDE. To je opravdu jako v Kocourkově.

Mezitím byl na kládě na hřišti vylepen papír s Návštěvním řádem správce hřiště FCC. Byl zde pokyn, aby návštěvníci dodržovali věkové hranice stanovené pro jednotlivé herní prvky. Jenže ty chyběly. Skvěl se zde jediný pokyn: Sestava se skluzavkou je určena pro děti od 4 do 12 let. Paradoxní je, že žádný prvek se skluzavkou zde není. Žádná věková hranice v návštěvním řádu už nebyla uvedena.
Volala jsem na FCC, nějaká paní mi radila, ať zavolám panu Machovcovi, tak já mám utrácet peníze za mobil, místo aby si to sami mezi sebou vyřídili. Šlendrián.

Shrneme si to: na nezkolaudovaném hřišti Na Výsluní si hrají děti a mládež. Je zde vylepen návštěvní řád bez uvedení věkové hranice pro jednotlivé prvky. Je to v rozporu se všemi nařízeními, které existují.

P.S.: Je středa, 20. 6. 2018. Čas: 10.30. Na nezkolaudovaném hřišti se prohání třída desetiletých dětí s učitelkou zaujatou mobilem.

Anna Spěváčková
Jméno:Helena
Datum:23.06. 18:23
Titulek:hřiště
Hřišti chybí provozní řád a hlavně oplocení. Značka zákaz vstupů psů je pouze ze strany chodníku, u pole nic není. Ve středu 20.6.2018 odpoledne se tam procházela paní se psem bez vodítka a nebyl to pes "gaučový". Na moje upozornění, že pes je na dětském hřišti a bez vodítka měla námitky.
Jméno:xyz
Datum:24.06. 06:53
Titulek:to samé
Je přemýšlení spousty kolařů.Cyklostezky a bezpečnou jízdu na komunikacích jim tu nikdo nevytvoří-motoristé mají zelenou a tak si myslí,že jezdit chodcům přes paty je normální.Slézt z kola nebo zdvořile poprosit na chodníku o uhnutí je pod jejich úroveň.Mnohdy ohrožují i malé děti.Bude hůř.
Jméno:Jana
Datum:25.06. 21:47
Titulek:Hriste
Na hriste jsme se opravdu tesili.. netusili jsme, ze nas nadseni tak rychle prejde. Nejoblibenejsi prvky jako jsou klasicke houpacky a klouzacka nejsou. Misto toho lanove centrum. S malym ditetem nemuzete nikam. Kdyz pominu ten rev desitek deti pres den (to mi fakt tolik nevadi), tak uz nemohu pominout randal z lanovky. To je fakt des.. od rana do noci. A to uz vubec nemluvim o tech opilcich, co tam denne sedi..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 22:08
Titulek:hřiště - kolik asi stálo? Zjistím....
Lanové centrum je na dvě věci. Tedy na nic. Požádala jsme svou velmi obratnou šestiletou vnučku, aby vyzkoušela všechny prvky. Na kulaté houpačce se vyřádila, ale současně s ní ji obsadili nějací kluci a ti přitom řvali a pištěli, až s nechutí slezla. Taková ta spletená kláda, no to ušlo. Ale nic dobrodružného v tom není. Natažená lana přeručkovala, ale jen jednou, pak ji to už nebavilo. S pavoukem si nevěděla rady, pak jej obešla a držela se ohrazení, není mi jasné, proč je to tak složité, ten pavouk k ničemu nevybízí. Zbytečně drahé. Obejít kolem dokola- na to nemusí být uprostřed spleť lan. Celkově bych hřiště hodnotila jako zcela podprůměrné z hlediska kreativity. Ty přelézačky a skluzavka byly oblíbené a děti je využívaly. Lanovka je úlet. Ta tam neměla vůbec být, město by ji mělo odstranit, je hlučná a do zástavby nevhodná, mezi domy vzniká ozvěna nebo dozvuk, je to otázka vzdálenosti lanovky od pevné překážky. Kdo ji tam navrhl by se měl nastěhovat do bytu v přilehlém paneláku. Budete si muset stěžovat a stěžovat a stěžovat. Pomohlo by jít demonstrovat pod radnici s bubny a píšťalami v pracovní době? Možná se lanovka časem pokazí...:-)))
Jméno:Jana
Datum:26.06. 06:59
Titulek:Mate pravdu..
No ja mam 3 letou holcicku, takze tam take max. ta radoby houpacka, ale spis se tam boji. Ptala jsem ale i jinych deti, co jsme je tam potkali - 8 let a take moc nadseny nebyly.. ale je to u baraku, tak tam mohou samy.. minuly tyden jezdila lanovka i v 11 v noci. Tento tyden je nastesti zima, tak mame zavreny balkon. Na mesto napisi, ale pochybuji, ze s tim neco udelaji. Uz jsem jim chtela psat, aby odstranili ty lavice se stoly, ze je to jen pro opilce, ale ty same umistili misto lavicek ke hristi u nemocnice. Asi nejaky novy trend..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.06. 09:21
Titulek:hřiště Na Výsluní
Na hřišti musí být umístěný provozní a návštěvní řád a musí zde být návštěvní hodiny od-do. Oplocená hřiště mají otevírat a zavírat měšťáci ve 20.00!! Takže do žádných 11 hod. Noční klid je od 22.00 hod, jakmile se na hřišti nebo okolí něco děje a klid ruší, zavolejte měšťáky, ti musí přijet a řešit. Neberte žádné ohledy na rámusící mládež a děti, oni také žádné ohledy nemají. Jinak si zvyknou, že si zde mohou dělat co chtějí a nezbavíte se jich. Pořád mám dojem, že s příchodem naší slavné koalice problémy přibývají, místo aby ubývaly. Každá akce je nějak zpackaná.
Jméno:Jana
Datum:26.06. 20:58
Titulek:...
Na mestaky jsem volala jednou loni v lete, kdy uz se fakt nedalo spat, jaky tu delali bordel.. no nakonec to vyresili, ale tech kecu a vymluv predtim, nez prijeli.. pomahat a chranit.. ale koho? Posledni dobou mam pocit, ze slusne lidi ne. Ale jinak to asi nepujde, nez je prudit...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 22:20
Titulek:ještě hřiště...
Pan Koníček mi tvrdil, že se hřiště nekolauduje, ale přebírá. Jsem z toho paf. Viz dále:

"Venkovní hrací plocha je plocha, která je určená pro hry dětí určité věkové skupiny, má svého provozovatele a byla pro tento účel kolaudována (!) příslušným stavebním úřadem, dle podmínek provozování dětských hřišť, který upravuje Zákon č. 258/2000 Sb., Vyhláška č. 238/2011 a související technické normy ČSN EN 1176.."

Dále mě pan Koníček ubezpečil, že návštěvní a provozní řád bude, už se připravuje. Tak jak je možné, že je už hřiště v provozu bez povinného návštěvního a provozního řádu????
Jméno:JN
Datum:25.06. 23:53
Titulek:Konicek je sprava majetku nikoliv staveb
Pan Konicek hriste prebira jako sprava majetku. Kolauduje ho stavebni urad. Zde stavebni odbor a to pan Konicek neni.
Jméno:No a
Datum:26.06. 17:51
Titulek:další podobný skvost
Čekají Byškovice.Naproti bývalé Jednotě u státní silnice v parku.Pokáceli stromy,zplundrovali travnatý povrch,navezli písek..Vsadím boty,že lavička tam nebude žádná a když tak nějaký atypický kýč.A za fotbalovým klubem za hospodou a šatnami klubu má být parkoviště.Tam to bude..."žít".