Starostka zneužívá Listy k propagandě

V posledních červnových Listech, které platíme my všichni ze společného rozpočtu, starostka zveřejnila dokonce čtyři články.

Jeden paradoxně i za základní organizaci Českého svazu včelařů Libiš. Že by se paní starostka přestěhovala do Libiše a začala místo jachtaření chovat včely? Jenže co budeme dělat s pozdravem Hmyzu zdar?

Volby se blíží a nikdo nemá takové možnosti, jak se dostat do podvědomí veřejnosti, než vydavatelé městského periodika, které je dodáváno do každé domácnosti. Starostka Mrzílková a její souputníci, kteří rozhodují o obsahu Listů, je zneužívají k prosazování vlastních ambicí a mocenské síly. Jen tak na okraj: od roku 2011 se marně domáhám, aby mi v Listech zveřejnili osvětové články týkající se veřejné zeleně, mnohokrát článek o potřebě zadržovat dešťovou vodu. Marně. Nic mi nezveřejnili.

Ale vraťme se k posledním Listům a vezmeme to popořádku. Hned na úvodní stránce nás starostka ubezpečuje, jak se město stará o znevýhodněné spoluobčany, prý je to jedním z hlavních úkolů samosprávy. Zlaté oči. Když srovnáme dotace pro sportovce a pro tyto, jak je nazývá, znevýhodněné spoluobčany, pak vidíme na koho myslí samospráva především.

Pokud to nevíte, pak sportovce (kdo ví odkud, pokud vůbec existují) jen z TJ Neratovice a HC Buldok město obdarovalo individuální dotací za rok 2017 skoro 2 a 1/2 milionem korun, dotaci na oblast ostatního sportu činí cca 2 miliony, celkem 4 a ? milionů; zatímco znevýhodněným občanům (kdopak to asi je) věnovalo 1 a ? milionů.

Z článku se dozvíme, že část peněz je určena i na poradenství rodinám a osobám žijícím v závislosti nebo v závislostním chování. Je to tak, že jsou závislí na drogách, alkoholu či automatech? Z vystoupení na zastupitelstvu je mi známo, že ústav Semiramis dostává od města 100 000 korun za to, že kontaktuje feťáky, sbírá injekční stříkačky a dává jim nové, ale kolik jich odradila od požívání drog, jsme se nedozvěděli.  Stejně tak není známo, zda díky řečenému ústavu přestali pěstovat marjánu a vařit péčko ti, o nichž je to ve městě známo.

Dalším příjemcem financí je Dům kněžny Emmy čili domov důchodců. Předražená stavba, za skoro dvě stě milionů by byly postaveny dva skromnější domovy důchodců pro dvakrát tolik lidí. Jen se podívejte na terasu na střeše se zbytečnou skleněnou pyramidou, to je atrakce, co? A co kamenná kašna před vchodem, nábytek na zakázku (zkuste si sednout na sedačky ve vstupní hale), ultramoderní obrazy a podivné obrazce na stěnách...vše pořizované bývalým starostou Roitem, za nějž se rozpočet vyčerpal, že nezbylo na nic jiného. Prý už existuje projekt na přístavbu, my občané asi nemáme právo se s ním seznámit, že. Nové prostory prý potřebuje i nízkoprahové centrum. Tato centra jsou podle wikipedie určena lidem bez domova, jenže tady přece žádné bezdomovce nemáme, jak každou zimu tvrdí paní starostka. Tak komu centrum slouží? Pro koho se budou prostory rozšiřovat? Že by bylo nízkoprahové centrum určeno někomu jinému? A komu?

Pak tu máme podfuk zvaný Klub důchodců. Najdete zde křesťany, mladé věřící a všechny možné organizace, důchodců minimum. Prý se zde schází 12 skupin, ale jsou to ve skutečnosti lidé setkávající se soukromě, bez podpory města. Některé jsou zcela uzavřené příchozím zvenku. A právě pro osamělé důchodce zde chybí příležitost něčemu se věnovat, povykládat si, něco tvořit…Osamělých lidí přibývá a není ve městě pro ně nic (kromě knihovny; filmové představení neodstraní osamocení), čím by zaplnili volné chvíle a nebyli uzavřeni mezi čtyřmi stěnami.

Zatímco jinde prostory klubů slouží k pořádání programů pro všechny příchozí, setkání seniorů, přednáškám, debatám, školením, organizováním zájezdů, tanečních odpolední apod., tady v tzv. klubu se pro seniory NIC neorganizuje. Město na osamělé seniory kašle. Jak řekla starostka:“Kdo chce, může se setkávat!“ Jistě. A jak se ti lidé domluví, že se chtějí setkat? Co tam budou dělat? Město musí aktivně organizovat činnost v klubu pro důchodce, pokud to nedělá, je to k ničemu.

Další podfuk je Dům s pečovatelskou službou. Neexistuje. Jsou to jen obyčejné malometrážní městské byty. Dům s pečovatelskou službou by město potřebovalo jako sůl, bohužel, město dalo přednost rekonstrukci kulturáku za dvě stě milionů.

Článek končí zprávou, že město oceňuje dobrovolníky, kteří háčkují dárky pro miminka a pomáhají při vítání občánků. Háčkovat umím, ale ne příliš dokonale.

Co myslíte, jak pochodím, když se přihlásím, že bych ráda dobrovolně recitovala při vítání občánků? S odpovědí z radnice vás neopomenu seznámit.

Anna Spěváčková
Jméno:Dan
Datum:08.06. 01:13
Titulek:propaganda
Jen starostka?A co veslař místostarosta?
Zajímavé,že opravdu vydařená představení Veslařského amatérského divadelního spolku se konala 4.1.2017,pak ještě týž rok dne 8.12.2017 (a zřejmě náhodou termín vyšel těsně před prezidentskými volbami) za účasti Miroslava Topolánka.Letošní dvě představení se,dle Listů,budou konat již 12.+13.9.2018-pročpak asi??Možná přijde i kouzelník a "přihřeje si polívčičku"(na úkor veslařů).Jméno:Karel
Datum:08.06. 09:27
Titulek:další VIP
A co Kroužecký? Byl první, kdo požadoval privatizaci bytů a věřit se mu nedá. Tomu je také umožněn přístup do Listů.
Jméno:Jan
Datum:08.06. 16:41
Titulek:jistě
za to byla i "odměna".Nic není o ničem v tomto city.
Jméno:cože?
Datum:12.06. 20:02
Titulek:to bych do něj neřekla :(
Myslela jsem, že se město nechce/neumí starat o majetek tak se ho zbavuje. Ted se předhánějí kde kdo že a jak bude stavět starovací byty,městské a u nás se prodává :)).
nemuselo by, ale, ALE to by museli ouřadové zvednout zadek i s tou MP a chodit na kontroly-kolik lidí tam bydlí, jak se staraj o děti, motivovat je odebráním/dáváním dávek, pokutovat když dělaj virvál a bordel-lahve, lavičky posunutý átd. Prostě starat se.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:21.06. 11:55
Titulek:odpověď
Pokud vím, tak výstavbu městský bytů máme v programu jen my (NeraHnutí) a tento bod je právě reakcí na rozprodej 80 % bytového fondu města současnou koalicí.
To jen na vyjasnění.
Jméno:Georg
Datum:08.06. 22:13
Titulek:Pí Zpěváčková
Paní starostka ta má silnou opozici. kdyby vyprdla zlaté hovno ,tak opozice by požadovala aby svítilo a hralo hymnu.
Jméno:Georg
Datum:08.06. 22:20
Titulek:Včely
Jo a mám dotaz : P.Zpěváčková , když chovám čmeláky kam se mohu přihlásit, když Neratovice nemají žádný ČS čmeláků.? G.
Jméno:Pavelka
Datum:09.06. 14:21
Titulek:Populistka Mrzílková
Máte pravdu, to už je nejen v posledních Listech takový neratovický folklor. Čím méně toho starostka dělá, čím méně si ví s řízením města rady, čím menší má odvahu řešit skutecné problémy, tím víc se bude bít do prsou a chvástat se na stránkách radničních novin. Když za mnou nejsou žádné výsledky, pochlubím se aspoň kravinou a pořádně ji nafouknu. Chcete příklady? Najdete je také v Listech. Třeba fotka dřevěné prolézačky, která bude jistě již brzy, a samozřejmě určitě slavnostně, s patřičnou pompou, vychválením se a stoprocentně i s fotografy, starostkou odhalena pod jezem. Pokud nevíte, tak to bude ona slavná Riviéra, kterou nás starostka v Listech už rok krmí. Tomu říkám panečku výsledek tvrdé práce schopné starostky:-)
Kdo se nezúčastní, nemusí ho to mrzet. Určitě si o tomto a i o dalších velkolepých úspěších starostky Mrzílkové bude moci prečíst i s obrázky v dalších Listech. Do voleb ještě pár čísel vyjde:-)
Jméno:Pavelka
Datum:09.06. 14:29
Titulek:Populistka Mrzílková
Máte pravdu, to už je nejen v posledních Listech takový neratovický folklor. Čím méně toho starostka dělá, čím méně si ví s řízením města rady, čím menší má odvahu řešit skutecné problémy, tím víc se bude bít do prsou a chvástat se na stránkách radničních novin. Když za mnou nejsou žádné výsledky, pochlubím se aspoň kravinou a pořádně ji nafouknu. Chcete příklady? Najdete je také v Listech. Třeba fotka dřevěné prolézačky, která bude jistě již brzy, samozřejmě určitě slavnostně, s patřičnou pompou, vychválením se a stoprocentně i s fotografy, starostkou odhalena pod jezem. Pokud nevíte, tak to bude ona slavná Riviéra, kterou nás starostka v Listech už rok krmí. Tomu říkám panečku výsledek tvrdé práce schopné starostky:-)
Kdo se nezúčastní, nemusí ho to mrzet. Určitě si o tomto a i o dalších velkolepých úspěších starostky Mrzílkové bude moci prečíst i s obrázky v dalších Listech. Do voleb ještě pár čísel vyjde:-)
Jméno:Před
Datum:12.06. 19:56
Titulek:volbami doufám
a doporučuji těm, kdo chtějí být na radnici, at hází letáky do schránek, za sebe. Z těch městs. listů mají lidé dojem jak to starostce jde a NEVEDÍ koho volit jiného. Modlím se aby skončila a s ní půlka úředníků.
Jméno:Josef
Datum:13.06. 09:08
Titulek:Po
I kdyby vedení radnice v dalším období náhodnou skončilo, tak všichni úřednici na svých místech zůstanou. To byste měl vědět.
Jméno:polemika
Datum:14.06. 10:12
Titulek:Listy
Listy mají už příliš dlouhou dobu zaběhané schema.
Stále podobné info ze státem placených organizací,
stále podobné info ze stále stejných sportovních oddílů..
Informace o dění ve městě by měli být všezahrnující,
to znamená aktivně vyhledávat zajímavé a prospěšné aktivity občanů,
kteří však nemají ekonomický důvod se tolik propagovat.
Kdysi to celkem dobře dělal v Neratovinách pan Šanda.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:20.06. 12:32
Titulek:děkuji
Jsem rád, že se Vám Neratoviny líbily. Už to, že vyšlo nějakých 14 čísel byl dost úspěch. Alespoň jsme měli s dalšími autory možnost ukázat, že se dá dělat slušný městský tisk.
Jméno:Bill
Datum:20.06. 15:29
Titulek:výzva
Šando, vypadněte z facebooku a zaveďte diskuzi na neratovinách. Pokud to neuděláte, o demokracii jen řečníte a kdo ví, co od vás můžeme čekat.
Jméno:Pucl
Datum:20.06. 22:30
Titulek:?!
Diskuze tam dávno je, jen se musíš registrovat.

Problém?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.06. 08:34
Titulek:diskuze by měla být pod článkem
Já bych také ocenila diskuzi k jednotlivým článkům, je to přehlednější. Diskuzní forum mi připomíná zápis ze zastupitelstva a mimo zápis hlasování, kde musíte pracně hledat číslo hlasování, číslo bodu a téma, což je složité a nepřehledné. Přitom by stačilo hlasovaní uvádět pod každým bodem, jenže to se nehodí radnici do krámu, účelem je přece znesnadnit občanům orientaci v dokumentech a je to schválně. Jsem o tom přesvědčena.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:21.06. 11:58
Titulek:odpověď
Nemluvte se mnou prosím rozkazovacím způsobem, já vám také nerozkazuji.
Myslím si, že minimálně lidé, kteří se zajímají, vědí, co ode mě mohou čekat. Pokud to nevíte, rád Vám to řeknu.
Jméno:Petr Paseka
Datum:21.06. 15:58
Titulek:Tož si ty dva plátky porovnejme
1. Listy. Radniční hlásná trouba. Na prvních dvou stranách samochvála starostky, jak že nám to pečuje o blaho lidu neratovického. Dál žhavé aktuální info,jak městští strážníci před čtvrt rokem sebrali z chodníku opilce a odvezli ho domů. Nasledují dopisy "jak jsme byli na výletě", jak si babičky v důchoďáku upletly svetr. Zbytek reklama. Za 2 miliony ročně. Hrubky a překlepy pomíjím. 2. Neratoviny. Od počátku politický projekt místní ČSSD. Tendenční články (bohužel) i lživé, vše v neomarxistickém duchu. Např. že z kulturáku bude kostel. Podtrženo slovy soudruha Šandy, že si ve městě nepřeje žádné církevní aktivity a stavby. Lehká totalita? Zkouším si představit intenzitu Šandova mediálního řevu, kdyby kdokoliv jiný veřejně prohlásil, že si zde nepřeje žádné aktivity levice. V každém vydání škemrání o peníze. Hrubky, překlepy a stylistické neumetelstvi pomíjím.
Jméno:čtenář
Datum:22.06. 10:13
Titulek:Pane Paseko,
asi byste si měl založit vlastní periodikum, abyste všem ukázal, jak se to má dělat. Jistě by každý ocenil Vaši heslovitou stylistiku a kritiku všeho, i toho, čemu nerozumíte a o čem nemáte pravdivé informace. Hrubky, překlepy a stylistické "neumetelství" (?) pomíjím. Vaše kritika by měla směřovat na redakci Vámi uvedených novin, ne na toto fórum.
Jméno:Petr Paseka
Datum:24.06. 21:20
Titulek:Ale jistě, pane čtenáři
Co se tak podepsat? A vyvrátit mi mé argumenty? Heslovitá stylistika? Ano,píši krátkými větami, protože diskusní okno má limitovaný objem textu. Proto mé texty zhušťuji na minimum. Tomu se říká publicistika. A buďte tak dobrý a poraďte mi, jak "směrovat kritiku na redakci", když ta "redakce" nemá diskusní fórum.