Zastupitelé už nedostanou do rukou všechny dokumenty

Ptáte se proč, jak je to možné? Může za to starostka Mrzílková. Na březnovém zasedání zastupitelstva mi oznámila, že moje interpretace k výsledkům zpracované kategorizace zeleně zavání šířením poplašné zprávy. Prohlásila, že dokument patří do rukou pouze odborníkům, nikoliv laikům, kteří ho interpretují zcela špatně.

Paní starostka se velmi zmýlila. Studovala jsme biologii, chemii a ekologii a trvale se už několik let dovzdělávám na seminářích Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu. To je přece nadstandardní kvalifikace, abych se jako předsedkyně Spolku občanů Neratovic mohla fundovaně vyjádřit k inventarizace zeleně, která určitě není dokonalá už jenom tím, že autor navrhuje pokácet více než půl tisíce stromů a ořezat více než dva tisíce stromů v situaci, kdy jsou stromy oslabené vysokými teplotami a suchem, na které nejsou zvyklé. Je nutné vzít i v úvahu, že autor inventarizace hodnotil stromy jen podle sadovnické hodnoty, kdy starší strom, poškozený a ne vždy dokonale rostlý, neměl šanci obstát. Takový strom má ale vysokou biologickou hodnotu, protože je domovem pro ptáky a hmyz, kvete, rodí ovoce nebo plodí semena, poskytuje stín a zachycuje velké množství exhalací a prachu. Mladý strom takový význam zdaleka nemá. Kromě toho, u nás ve městě mladé stromy rostou pomalu nebo vůbec ne, mnoho jich uhyne. Nová výsadba dlouho bojuje o život: několik let se dostává ze šoku z přesazení, dusí se, protože je příliš hluboko zasazena a ještě kolem kmínků pracovníci navršili hromadu materiálu, trpí suchem, snaží se prorazit kořeny navážku, marně hledá v malé díře prostor pro další kořeny (Masaryčka!) a místo, kde člověk usoudil, že by měla růst, jí vůbec nevyhovuje.

Ale vraťme se k zastupitelům. Jestli bude starostka tuto myšlenku opravdu spravedlivě uplatňovat, tedy nejen u mě, ale  u všech osob, jimž se dostávají do rukou všechny možné dokumenty, pak se dočkáme zajímavé situace.

Nejprve se ptejme: jakou odbornost mají naši zastupitelé (o úřednících raději nebudu psát)?

Pokud byste to chtěli zjistit na webu města, máte smůlu. Je tam jen složení zastupitelstva, kupodivu je u všech i telefon a e-mail. Ale kdo jsou naši zastupitelé, jaké mají vzdělání, profesi, čím se zaměstnávají, jaké jsou jejich rodinné poměry apod. se nedozvíte. Nemají zde ani fotografii. Něco dohledáte na webech volebních uskupení a komunálních voleb, ale žádné podrobnosti.

Mám za to, že zastupitelé nejsou odborníci ve všech oborech a záležitostech, o kterých jednají a rozhodují, a proto, pokud platí spravedlnost a rovnost všech občanů, a paní starostka bude dodržovat své zásady, nedá už do rukou dokumenty zastupitelům - laikům, jimž nerozumějí a mohli by je zcela špatně interpretovat.

To se máme na co těšit.

Anna Spěváčková
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:05.09. 07:58
Titulek:Abych předešla nedorozumění:
Aby mě zase někdo nechtěl tahat po soudech, jak se na mě kdosi na radnici chystá: POZOR, pro ty, co nechápou ironii a sarkasmus: tento článek je zcela ironie neboli sranda. Zastupitelé samozřejmě dostanou všechny dokumenty do rukou, i když jsou pro některé španělskou vesnicí (vysvětlení úsloví španělská vesnice: je to symbol něčeho nepochopitelného. Ještě bych měla vysvětlit význam slova symbol...víte co, vlezte mi na záda, negramotové...).
Jméno:Jana
Datum:05.09. 19:03
Titulek: je to možné??
Proč mne to nepřekvapuje??!!Takže jen Vy a další,kteří se jim nehodíte do krámečku a koukáte jim do karet??!!Mno sjůpr..A na to mají jako právo nebo je to jen panstva sprosté gesto??!!žeby Kocourkov??!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:10.09. 09:37
Titulek:POZOR!! Přijďte se podívat na zasedání.
Bude se konat tuto středu 13. září 2017 v 16.00 ve starém sále kulturáku. Uvidíte, co jste ještě neviděli, uslyšíte, co jste ještě neslyšeli. Budete v šoku. POZOR! Každý občan města nebo majitel nemovitosti má právo promluvit ke KAŽDÉMU bodu projednávaného programu!! Ke každému i k poslednímu, tzv. interpelace zastupitelů. Nikdo nemá právo vám odepřít slovo nebo vypnout mikrofon, jak mi to nechala udělat starostka Mrzílková dne 10. května. Je to protizákonné.

Jen na okraj. Na Floridu se řítí hurikán Irma. Jak vtipně poznamenal jeden diskutér na novinkách:"Dnes má svátek Irma.Tož aby si kongres nemyslel,že za to můžou Češi a nenapařili nám sankce".